Zdolali sme deväť rôznych escape roomov

Prišli sme, vošli sme, zdolali sme, vyšli sme. Vždy v časovom limite. Nejdem sa tu teraz chváliť aký skvelý tím sme zložili (lebo sme ho zložili naozaj výborne :D ), idem skôr porovnať neporovnateľné escape rooms.

 

V tejto dobe kovidovej môžete skúsiť online alebo outdoor verzie escape roomov.

Pozrite si ponuku na podklobukom.sk alebo na zlavomat.sk.

 

The Room – Bratislava 1

The Room bola naša prvá miestnosť. Zo začiatku nám to išlo skvele ale potom sme sa zasekli na dobrých 15 minút. Niektoré veci som ani netušila ako sme na ne prišli. Bolo nás päť a každý sme behali po miestnosti ako splašený. Mali sme veľa čísel, veľa predmetov s ktorými sa zrejme malo niečo robiť, ale netušili sme čo kam patrí.

Naša pamäť dostala zabrať. Pamätať si všetky tie čísla, pamätať si ktoré sme už použili a ktoré nie… Bolo to super. V miestnosti sa ukázalo kto je v čom dobrý, kto má trpezlivosť, kto logické myslenie, kto pamäť. Každý bol na niečo dobrý. Aj blbý nápad bol nápad a niekam nás posunul.

UPDATE: The Room poskytuje už tri rôzne miestnosti. My sme boli v miestnosti číslo 1.

theroom

Web: http://www.theroom.sk/
Bratislava: Martinengova 2, +421 910 888 998
Žilina: Mydlárska 185, +421 948 611 394

Hodnotenie: 8/10 – skvelé pre začiatočníkov, zaujímavé úlohy.

PS: Neviem či v Žiline je rovnaká alebo iná miestnosť.

 

White room

Máte 45 minút, ale úplne v pohode vám stačí 10. Trapas, hanba všetkých escape roomov. Nájdete kľúč, hneď viete kam pasuje, hneď tam nájdete ďalší, hneď viete kam pasuje,… a hneď ste vonku. A najväčší trapas je, ako sa dostanete von. Poviete nahlas heslo a ženská vám popod dvere strčí kľúčik. Choďte radšej na pivo ako do tejto escape room.

whiteroom

Web: http://www.cluepuzzler.sk/
Bratislava: Kutuzovova 21, + 421 948 116 254

Hodnotenie: 1/10 – pokiaľ ste úplne blbý a neviete sa dostať zo žiadnej escape room, z tejto sa dostanete.

 

Zombie Room

Tyyy vole. Ciii boha. Do tejto miestnosti sme bohužiaľ išli LEN traja. Skoro sme sa odtiaľ nedostali. Pýtala som sa ich na nejaké štatistiky a povedali, že: „Priemerný čas, za aký sa skupiny dostávajú von je cca 70 minút a do 60 minút to stíha asi každá 4. skupina„. Nečudujem sa. Je to hardcore. Neskôr sme zhodnotili, že kebyže nás pán Božko neobdaril takým krásnym IQ, tak by sme to nedali ani my.

Zombie room sa skladá z troch miestností. Je tam nespočetne veľa zámkov. Klasické číselné, zámok s písmenami, smerový zámok, elektronický zámok,.. akože wow. Niektoré úlohy si vyžadujú minimálne dve osoby, iné zase jednu osobu na 10 minút. Naozaj. Jednu takúto úlohu som odmietla robiť, lebo som si myslela, že to nie je možné aby tam dali niečo také komplikované a zdĺhavé. Našťastie sa toho chytil Števo a výsledok tej úlohy sme naozaj potrebovali. Veci, o ktorých som si na začiatku myslela, že sú len dekorácie, boli súčasťou hry a potrebovali sme všetko. Úplne všetko.

escape room

Web: http://escaper.sk/
Bratislava: Dunajská 62, +421 948 156 511

Hodnotenie: 10/10 – NIE JE vhodné pre začiatočníkov. Choďte tam minimálne štyria! Mnohé úlohy sú až moc náročné a vyžadujú príliš rozmýšľania a času.

 

Dve izby

Táto izba sa nachádza v Trnave, ale všetci sme skonštatovali, že cestovať sa oplatilo.

POZOR – veľa tímov sa z tejto escape room NEDOSTALO!

Veľký rozdiel oproti iným izbám bol v tom, že trebalo pozorne čítať. Väčšinu úloh sprevádzala textová hádanka, ktorú bolo treba pozorne mnohokrát prečítať a ešte sa nad tým poriadne zamyslieť, aby ste zistili, čo po vás autor vlastne chce. Ak sa vrhnete na lúštenie bez toho, aby ste pred tým pochopili text, stratíte čas.

Na začiatku sú hráči rozdelený na dve skupiny (čo bolo fakt super!) a až otvorením mnohých zámkov si otvoria dvere aby sa vôbec dostali jeden k druhému. Nerozdeľujte sa podľa preferencií, ale podľa schopností jednotlivých hráčov. Ak do jednej skupiny dáte skvelých escaperov a do druhej začiatočníkov môže sa stať. že začiatočníci sa k vám nedostanú. V miestnostiach sa nachádzajú veci, ktoré vás majú zmiasť, resp. na riešenie ich nepoužijete.

dveizby

Web: http://www.solvescape.sk/
Trnava: V jame 7, +421 915 306 281

Hodnotenie: 9/10 – opäť NIE JE vhodné pre začiatočníkov. Treba pozorne čítať a nevrhnúť sa na riešenie pokiaľ ste nepochopili hádanku. Choďte tam minimálne štyria, aby ste po rozdelení na dve skupiny mali partáka.

PS: Na stránke nájdete aj zoznam iných escape roomov s hodnotením a recenziami ;)

 

Zachráňte Julesa Verna

Táto miestnosť sa dá „hrať“ v dvoch režimoch: základný a expert. My sme si samozrejme dali expert. Na začiatku dostanete papieriky s úlohami, ktoré máte spraviť. Bohužiaľ neboli nijako farebne označené a nám sa podarilo vyriešiť úlohu bez toho, aby sme vedeli, ktorý je to papierik. Potom sme strávili 20 minút riešením úlohy na papieriku, pričom sme ju mali už dávno vyriešenú.

Na komunikáciu sme dostali plastový historický telefón, cez ktorý nebolo nič počuť a efektívnejšie bolo kričať na seba cez dvere. Fail. Zo starej vlajky USA ste mali zázrakom vyčítať, že bolo 13 zakladajúcich štátov (prepáčte za spoiler, ale toto bol fail ako sviňa).

Na konci keď vyjdete z miestnosti, musíte ešte slečne povedať, prečo Jules Verne utekal pre svojou manželkou. Na pár vecí sme mali veľmi odlišný názor, ale slečna nás „ubezpečila“, že ona má na to diplomovku a vie čo robí. Kamarát povedal keď sme odtiaľ vyšli, že: „Tak takú piču som ešte nevidel. Ale pozor! Slečna má na to diplomovku!“. Celkovo už od začiatku na nás pôsobila naštvaná, ako kebyže jej vadí, že vôbec ideme do escape room.

Web: https://www.facebook.com/leavingroom.sk/
Bratislava: Muchovo námestie 12, Petržalka

Hodnotenie: 4/10 – Level expert je príliš komplikovaný a veci nedávajú logický súvis. Na konci je podľa mňa zbytočné ešte povedať dôvod, prečo Jules Verne odišiel od manželky. Nikomu sa nechce čítať dlhé texty, pokiaľ ich nepotrebuje na vyriešenie zámku. Slečna má na to ale diplomovku, na čom sme sa všetci dobre nasmiali.

 

Tajomstvo Nikola Teslu

Technika v tejto miestnosti bola privezená až z Ruska a naozaj vyzerá skvele. Krásne efekty, veci sú spolu neskutočne pekne prepojené. Nie len vizuálne, ale aj technicky. Detektory svetla a iné chuťovky. Úlohy sú ľahké a ide tu skôr o vizuálny zážitok ako o lúštenie záhady.

Web: https://questum.sk/sk/rooms/secret-nicola-tesla
Bratislava: Záhradnícka 72, +421 902 805 908

Hodnotenie: 10/10 – vhodné pre začiatočníkov. Nemusíte ovládať fyziku ;) Veľmi krásne efekty a veľa automatizovaných vecí.

 

The Room – Bratislava 2

The Room – Bratislava 1 bola moja prvá miestnosť a bola skvelá. Veľmi som sa tešila na túto druhú miestnosť, avšak bola pre mňa veľkým sklamaním.

Niektoré úlohy boli úplne nelogické. Človek nevedel k čomu kód patrí – úlohy neboli farebne označené. Náš tím už obehol veľa miestností a považujeme sa už za profíkov. Ale aby niekoho napadlo, že slovo „raven“ znamená číslo 7, to bolo aj nad naše chápanie (prepáčte za spoiler, ale fakt to bola hovadina). Alebo to, že keď sme dostali 3 dvojciferné čísla, tak sme ich mali zadať do 2 trojciferných zámkov (súčet bol tých troch čísel bol trojciferný). Taktiež tam bol obraz, ktorý sme mali otvoriť. Ale magnet, ktorý ho držal bol extrémne silný. Radšej sme sa toho preto nechytali, lebo sme sa báli že to urveme.

Web: http://www.theroom.sk/
Bratislava: Martinengova 2, +421 910 888 998

Hodnotenie: 5/10 – ťažké úlohy a neviete čo k čomu má ísť a čo s tým robiť

 

Da Vinciho Tajomstvá

Escape room Da Vinciho Tajomstvá je určená pre 2-6 osôb. Avšak považujem ju za jednu z najnáročnejších izieb. Choďte aspoň piati.

Escape room je zložená z dvoch miestností a jednej chodby. Osobne si myslím, že by sa tam zišla klimatizácia :/

Úlohy boli zložité, každý mal čo robiť. Dostali sme sa von na čas a ostalo nám ešte viac ako 20 minút, no riadne sme sa zapotili. Najviac ma prekvapil počítač, do ktorého sme zadávali heslo. Jedna z úloh tiež vyžadovala laserové ukazovátko, ktoré mierilo na presne určené pozície. Bolo to naozaj zaujímavé, no náročné.

Web: http://www.paniqroom.sk/
Bratislava: Hattalova 12/B, +421 904 380 790

Hodnotenie: 8/10 – náročné úlohy, no nie nemožné. Neodporúčam začiatočníkom.

PaniQ Room má miestnosti aj v Nitre, Poprade a Košiciach. Viac info na ich webe ;)

 

Asylum

Táto escape room je určená pre 2-4 osoby. Išli sme traja a chýbalo nám 20 sekúnd na zdolanie rekordu.

Na začiatku hry nás rozdelili na 2 skupiny a zatvorili do samostatných miestností. Potom sme sa spojili a hrali ďalej. V izbách je strašne veľa predmetov, ktoré na nič neslúžia – to vo väčšine izieb nezažijete. Asylum escape room je robená hororovým štýlom. Mám pocit, že nejde tak o tie úlohy, ako o to aby ste sa sem-tam zľakli. Do miestnosti nemôžu ísť ľudia s psychickými poruchami alebo epileptici. Asylum room je naozaj veľká (7 miestností ak ma pamäť neklame).

Úlohy neboli ťažké. Túto miestnosť zvládne aj začiatočník. Každá úloha bola však robená iným štýlom. Nebolo to dookola kľúč-zámok a kľúč-zámok.

Web: https://www.asylum.sk/
Bratislava: Čajakova ulica 13, +421 903 700 036

Hodnotenie: 9/10 – jednoduché úlohy, rozdelenie ľudí na 2 skupiny na začiatok hry, strach, vizuálny zážitokMôže sa Vám ešte páčiť...

15 komentárov

 1. Domko Divný píše:

  Skúste aj náš dom
  http://www.divnydom.sk

  • xKatka píše:

   Zdravím.
   Odporúčam vám pridať na stránku Kontakt aj adresu a mapu. Absolútne zo stránky neviem v ktorom meste máte dom.
   Máte facebook stránku? Nejaké fotky? Určite vám to pomôže na propagáciu.

   xKatka

   • Adriana píše:

    Escape room | Uteč za 60 minút reálna hra pre 2-5 ľudí
    Zahrajte si jedinečný escaperoom. Cesta k slobode je vo Vašich rukách. Vy a Váš tím mate 60 minút na únik z priestoru plného rébusov,www.utec.sk

 2. Drahomíra píše:

  Tak ja neviem, práve sme sa vrátili s White room-u a netuším, či sme boli v tom istom, ako ty. Síce to bolo pomerne jednoduché, ale určite nie na desať minút, a von sme sa dostali vlastnoručne nájdeným kľúčom, žiadne heslo ani ženská. Nám to trvalo 30 minút, a to si dovolím povedať, že rozhodne nie sme blbí. Z mojej strany spokojnosť, nevšedná zábavka na pol hodiny.
  PS: a dali sme aj pivo. Nie miesto toho, ale predtým a aj potom. Substituovať to nebolo nevyhnutné.

 3. Drahomíra píše:

  * z White room-u, pardon za hrúbku.

 4. Emil píše:

  Dobrý deň,
  budeme veľmi radi ak vyskúšate a zhodnotíte aj náš Brainteaselava Escape Room ( viac info na brainteaselava.sk ).

 5. Daniel píše:

  Dobrý deň. Nedávno sme otvorili nový escape room v Žiline. Aj nás by veľmi potešilo keby ste ho prišli vyskúšať a ohodnotiť :)
  web: http://mindcraft.sk
  fb: https://www.fb.com/mindcraft.room

 6. Celo píše:

  Prosím, rozširujte tento článok! Toto potrebujeme, bohužiaľ nikto centrálne nehodnotí escape rooms na SR a v BA a potom sa nemusia zlepšovať. Pokojne by ste mohli rozšíriť hodnotenia a hovoriť o rekvizitách a atmosfére, o technických záležitostiach a podobne.

  • Andrej Chvostal píše:

   Zdravim, je sice pravda ze niektore roomky nemaju atmosferu alebo by mohli byt viac prepracovane a taketo zhodnotenie by pomohlo hracom rozhodnut sa. na druhej strane, ak sa zverejni nejaka recenzia, kde bude zle hodnotenie kvoli veciam, ktore sa daju zlepsit, vela ludi si hru uz nepride zahrat a pritom medzicasom uz nedostatky mohli byt davno odstranene. Myslim, ze by bolo v tomto pripade lepsie poslat pripomienky autorovi a nie hovorit ludom ze je to zle, ked uz sa to mohlo medzicasom zmenit. Ti, ktori potom pisali recenziu uz nedojdu druhykrat a nezhodnotia ci sa to zlepsilo alebo nie. ale zly predsudok ostane :)

 7. Alenka píše:

  Ahojte, ja mam vstupenku do Izby c.13 http://www.izbacislo13.sk platnu do konca februara 2016, tak ak by mal niekto zaujem, posuniem lacno. My uz nestihame vyuzit.

 8. zdravim :) je tu dalsia roomka na vskusanie a na zhodnotenie.. http://www.escapezone.sk. Budeme radi ked pridete :)

 9. Vlado píše:

  JA som bol v novom escape room v čadci http://www.utec.sk bolo to výborne.

 10. Michal píše:

  Dobrý deň,
  odporúčam vyskúšať aj nový Escape Room Jánošíkov poklad. Originálne tematické úlohy, magické efekty :) https://brainteaselava.sk/escape-room-janosikov-poklad/

 11. Peťo píše:

  Aby bol výpočet úplný, je treba spomenúť escape room vo virtuálnej realite GoEscape.sk . Jedinečný zážitok, len tu zistíte, aká je tá virtuálna realita reálna :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *