Nahliadnite do nového Coworkingu Cvernovka na Račianskej

3 samostatné malé kancelárie, 1 veľká kancelária, 1 coworkingová miestnosť s barom, detský kútik, 2 zasadačky a 1 tajná miestnosť. To je nový Coworking Cvernovka na Račianskej.

Celé to začalo smutnou správou v apríli minulého roku, kedy Coworking Cvernovka oznámil, že v budove Cvernovky končí:

Posledné 4 mesiace sme rokovali s firmou YIT o budúcnosti budovy Starej pradiarne, v ktorej pôsobí Connect a veľká kreatívna komunita na ploche viac ako 4000 m2. Táto pamiatková budova umožnila vznik kreatívneho centra, ktoré bolo svojím rozsahom a rôznorodosťou jedinečné. Spolu s Nadáciou Cvernovka sme sa snažili o jeho zachovanie, ale nepodarilo sa nám nájsť spoločné riešenie.

V júni 2016 boli všetci nájomníci vysťahovaní z industriálneho areálu Cvernovka v bratislavskom Ružinove. Sídlilo tam množstvo ateliérov umelcov, architektov, dizajnérov a kreatívcov.

Foto zdroj: Startitup.sk

 

Nová éra pre Coworking Cvernovka

Nadácii Cvernovka sa podarilo nájsť nové priestory. Od mesta prijali ponuku na dlhodobý prenájom (6 rokov) opusteného areálu bývalej chemickej priemyslovky.

Foto zdroj: Nadácia Cvernovka

 

Čakalo ich však stále veľa roboty. 4 mesiace kreslili pôdorys a vo februári sa pustili do práce. Dnes 7.9. sa po prvýkrát konal Deň otvorených dverí v novom Coworkingu Cvernovka na Račianskej 78.

 

Ako to vyzerá v novom Coworkingu?

350 m² priestor, wifi (heslo: Cv3rnovk4), krásny výhľad na obe strany, veľa zelene, nové záchody, kútik pre deti, spoločné aj samostatné pracovné priestory, dlllllhá terasa pre fajčiarov a BAR!

 

Coworkingový priestor

V hlavnom coworkingovom priestore sa nachádzajú 3 rady stolov so stoličkami a bar. V pláne je dorobiť sedenie priamo pri okne a nad oknom spraviť tienenie pomocou ťahavých rastlín. Svetla je v priestore naozaj dostatok. Zásuvky sú v stene. Majiteľ budovy nedovolil vŕtať do podlahy. Mnohé elektrické káble sú ťahané po strope, čo dodáva priestoru industriálny nádych.

Spoločnú chladničku som nenašla. V starých priestoroch bola a Vaco (vtedajší vedúci a majiteľ) sa staral o jej obsah :D Ak viete, čo tým myslím… Bar vyzerá chudobnejšie, no vzhľadom na počet miest v coworkingu by mal postačovať.

Veľkosť priestoru je výrazne menšia, ako sme boli zvyknutí. Bude problém zorganizovať v týchto priestoroch event pre 50+ ľudí. Priestor je vhodný skôr pre malé, komorné eventy.

 

Samostatné kancelárie

K dispozícii sú 3 malé samostatné kancelárie a jedna veľká.

 

Dve zasadačky

Na meetingy sú k dispozícii 2 zasadačky. Jedna malá, jedna veľká.

V malej zasadačke pre 4 ľudí sa nachádza stará klasická školská tabuľa. Je naozaj cool ;)

Do veľkej zasadačky má časom pribudnúť projektor. Zmestí sa tam 10-15 ľudí.

 

Detský kútik

Pre mňa osobne bol najväčším prekvapením detský kútik – Montessori škôlka. O deti sa starajú 2 učiteľky.

Deti majú aj vlastné toalety a znížené umývadlo. K dispozícii aj nočníky :D

 

Záchody, ach tie záchody

Ak ste boli v starej Cvernovke tak viete, o čom hovorím. Záchody v pôvodnom Coworkingu neboli veru nič moc.

ALE, na druhej strany ich bolo dosť. Muži mali k dispozícii aj pisoáre a dámy 3 kabínky. V novom Coworkingu na Račianskej sú k dispozícii LEN 2 kabínky. Sharované.

Bojím sa, že záchody sa stanú kameňom úrazu budúcich eventov, ktoré sa tu budú konať. 2 kabínky mi osobne prídu málo. Čas ukáže.

 

Tajná miestnosť

Túto miestnosť nazývam tajnou miestnosťou lebo neviem, na čo slúži :D Je to maličká miestnosť bez okna, s jednou stoličkou a nízkym pultom. Diera v pulte nevyzerá ako diera v kadibúdke, takže záložný záchod to asi nebude.

Ak viete načo táto miestnosť má slúžiť, napíšte do komentáru ;)

 

Rýchlosť internetu v novom Coworkingu Cvernovka

To by nemohol byť môj článok, ak by som sem nenapísala aj výsledky testu rýchlosti internetu :D

Ping je naozaj krásny – 2 ms. Rýchlosť sťahovania sa pohybovala medzi 20-30 Mb. Upload bol vyšší, pohyboval sa medzi 35-40 Mb.

Test som robila na mobile v coworkingovej miestnosti, kde na notebookoch sedelo 7 ľudí.

 

Ako sa dostať do nového Coworkingu Cvernovka?

Priznám sa, blúdila som.

Škola pozostáva z dvoch budov, ktoré sú spolu prepojené. Prepojovacia chodba je však zatvorená. Treba vojsť cez modrú bránku do budovy na pravej strane. Vedľa bránky nájdete poštovné schránky, kde sa nachádza aj schránka pre Nadáciu Cvernovka.

Vchod do budovy nevyzerá veľmi lákalo. Dvere boli zatvorené, musel ma pustiť robotník. Neskôr dali do dverí kachličku, aby sa nezabuchli.

Vo vestibule uvidíte postapokalyptickú scenériu. Verím, že po kompletnej rekonštrukcii to bude vymakané. Vo vestibule treba zabočiť doľava – do dlhej chodby. Na konci chodby je schodisko – šup ho na 5. poschodie. Výťah je v pláne, hotový má byť v novembri.

Po horolezeckom výšľape na 5. poschodie budú dvere do Coworkingu priamo pred vami ;)

 

 

 

 

Coworking Cvernovka je skvelý hlavne pre mamičky či oteckov na materskej, ktorí potrebujú niekam odložiť svoje deti. Lokalita je pre mnohých ľudí trošku od ruky. Pre mňa z Rače je to však na skok.

O parkovaní v areály zatiaľ veľa neviem, no do areálu sa smerom z Rače nedá priamo odbočiť a križovatka na Bielom kríži (kde sa dá otočiť) je v špičke docela hardcore. Vedľa budovy školy je parkovisko pred vlakovou stanicou Bratislava predmestie zadarmo.

S eventami bude zrejme problém. 2 kabínky na WC v kombinácii s malým priestorom a piatymi poschodiami bez výťahu nevyzerá moc atraktívne. Uvidíme čo prinesie čas. Výťah by mal byť hotový ešte tento rok. Tak či onak, dostať do nového Coworkingu Cvernovka 50 ľudí, bude kvôli rozmerom priestoru naozaj problém.

Každopádne sa teším na ďalšie novinky, o ktoré sa postará Michala Hrnčiarová, nová vedúca Coworkingu. Prebrala štafetu po Vacovi, ktorý rozbehol pôvodný Coworking v budove Cvernovky.

Držím palce, aby všetko vyšlo podľa plánov ;)

 

 

 

Dôležité informácie

Otváracie hodiny:

Pondelok:8:00 – 20:00
Utorok:8:00 – 20:00
Streda:8:00 – 20:00
Štvrtok:8:00 – 20:00
Piatok:8:00 – 20:00
Sobota:zatvorené
Nedeľa:zatvorené
Kontakt:

Michala Hrnčiarová
vedúca :)
0902 501 416
michala@coworkingcvernovka.sk

Pavol Roman
hello@coworkingcvernovka.sk

facebook

 

Adresa:

Račianska 1575/78
831 02 Bratislava

5. poschodie
Vchod je cez budovu vpravo ;)

 Môže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

  1. Veronika píše:

    Ta tajna miestnost je zrejme aj na telefonovanie ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *