Jedlo v prášku – žijem na soylente aj bez neho (2. a 3. týždeň)

 

Druhý týždeň som pokračovala v tom istom režime ako predchádzajúci týždeň – nahrádzala som 2 jedlá denne a 1 jedlo som mala “normálne”. Postupne začali prichádzať dni, keď som nemala nič iné, len Queal (značka jedla v prášku, ktoré momentálne „jem“).

Podľa prieskumu 71 % respondentov je 1 – 2 soylent jedlá denne a iba 2 % respondentov úplne nahrádza všetky jedlá.

Prečítajte si aj moje zážitky z prvého týždňa.

Cez sociálne siete som našla ďalších magorov ako ja a s jedným som sa dokonca stretla. Volá sa Fero a už viac ako polroka žije na strave z prášku. Posedeli sme v kaviarni a kecali sme viac ako pol hodinu. Vymenila som s ním „pár gramov“ Queal za balenie Mana. Mana je česká verzia tohto typu stravovania (soylent) a rozhodne som chcela skúsiť aj túto značku.

Mana alebo Queal? Prečítajte si porovnanie v článku.

Soylent jedlo v prášku sa pre mňa stalo úplne prirodzeným spôsobom stravovania. Už vidím, že mi pomaly dochádza Queal a už teraz si neviem predstaviť, že by som sa mala vrátiť späť k normálnemu jedlu.

queal-flasa

Zdroj: Twitter.com

 

Váha

Minulý týždeň som nespozorovala žiadnu zmenu. Tento týždeň som sa snažila, aby to jedno „normálne“ jedlo nebola kalorická bomba. Vynechala som pizzu a podobné blbosti. Váha išla dole. Schudla som 0,5 kg.

Podľa najväčšieho Soylent prieskumu 55 % ľudí nezaznamenalo zmenu váhy. 41 % ľudí schudlo.

 

Spozorovala som, že…

…mi kompletne vymizli kŕče v lýtku.

…nie som pažravá a vydržím byť dlhšie hladná.

…mám v peňaženke viac hotovosti (nekupujem McDonald, obedové menúčko, kebab na ulici…).

 

Jedlo v tyčinke

Medzičasom ku mne prišla informácia o WundrBar. Je to soylent v tyčinke a zasýti vás to na 4 hodiny. Objednala som si 10 tyčiniek na skúšku.

Je to podobné ako TwennyBar od Joylentu. Tyčinka TwennyBar obsahuje 20 % „of the recommended daily intake“.

Na Tastingu Soylentov #2 som mala možnosť ochutnať banánovú aj čokoládovú tyčinku TwennyBar. Čokoládová tyčinka TwennyBar bola ÚŽASNÁ.

 

 

Idem na dovolenku, čo teraz…

Rozmýšľala som, ako sa budem stravovať na dovolenke v Grécku. Či si so sebou zoberiem Queal a shaker a budem si to mixovať s neperlivou minerálkou alebo čo… Tento problém sa nakoniec vyriešil sám od seba. Queal sa mi tesne pred dovolenkou minul.

Nečakaný prechod na normálnu stravu

Po skúsenosti z prvého dňa, keď som nebola schopná zjesť ani polovicu porcie, som si zámerne začala vyberať malé a ľahké jedlá. Gyros v pita chlebe, sendvič, rizoto, ančovičky…

Na tretí deň mi začali kŕče v lýtku.

Po dovolenke som sa doma odvážila. Pribrala som kilo, a to som sa hýbala, plávala som, chodili sme na výlety a potila som sa v teple.

 Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *