Spackaná súťaž WindowsRoka.sk? Kam sa podeli výsledky?

Hodnoverná anketa, slušný dizajn, naozaj hodnotné ceny, pozývanie kamarátov, overovanie emailových adries… Kto by si pomyslel, že toto celé skončí fiaskom?

Keďže som dávnejšie písala blog o Windows Phonoch, zapojila som sa do ankety a čakala som na výsledky, ktoré som chcela použiť v ďalšom článku…

windowsroka3

Pokiaľ ste aj vy hlasovali v ankete WindowsRoka.sk, možno sa nikdy nedočkáte výsledkov. Dátum, kedy mali byť zverejnené je už dávno za nami.

Po uzavretí hlasovania (15. januára) bol na stránke countdown (odpočítaval 5 dní) do zverejnenia výsledkov – ten skončil pred siedmymi dňami. Namiesto výsledkov tam chvíľku boli výsledky starej Android súťaže s rozbitým layoutom. O deň na to, tam bol naspäť odpočet. Dnes? 502 Bad Gateway alebo chyba databázy.

windowsroka

 

windowsroka2

Kto vlastne stojí za súťažou WindowsRoka.sk?

Držiteľom aj registrátorom domény je WebSupport. Pátrala som teda ďalej…

Facebook odkaz na stránke windowsroka.sk smeroval na FB page MojWindows.sk. Na tejto Facebook stránke nie je povolené pridávať príspevky, napísala som im ale správu ohľadne problémov so stránkou a odpísali mi: „Stranka asi na kratku chvilu vypadla. Za chvilu ucrite naskoci naspat„. Vzhľadom na to, že stránka má problém už viac ako 4 dni považujem túto informáciu za absolútny bullshit.

V newsletteri WindowsRoka.sk bol v pätičke odkaz: „© 2015 MojAndroid.sk„. Držiteľom domény MojAndroid.sk je fyzická osoba Michal Chabada (Twitter @michalchabada, Linkedin).

Stránky MojWindows.sk aj MojAndroid.sk momentálne zaznamenávajú rovnakú chybu, ako stránka WindowsRoka.sk. Michal Ch. na Twitteri nepíše o žiadnych problémoch so serverom.

windowsroka4

Príspevky na FB page MojAndroid.sk

 

O súťaži twitol aj Microsoft Slovakia @MicrosoftSK – oficiálny Twitter účet Microsoftu na Slovenku

Stránku MojAndroid.sk prevádzkuje firma Virtual studio spol. s r.o. Pod kanálom 38, Lipovec 03861 Vrútky IČO: 46943994. Konateľom je už spomínaný Michal Chabada.

 

 UPDATE 28.1. 11:23: Stránka WindowsRoka.sk sa mi po niekoľkých dňoch konečne načítala a výsledky hlasovania sú zverejnené. No stále sú na stránke chyby.

windowsroka5

Screenshot zo stránky dňa 28.1. o 11:25

Je toto profesionálna súťaž s podporou Microsoftu aj Tatra Banky? Naozaj? Alebo sme sa stali obeťami podvodu a emailová databáza bude predávaná…?

Bohužiaľ tento problém neviem vyriešiť. Ak ale máte nejaké ďalšie informácie, napíšte mi ich do komentáru. ĎakujemMôže sa Vám ešte páčiť...

1 odpoveď

 1. Jan píše:

  Presne ako píšeš, Katka, hodnoverná anketa, slušný dizajn, naozaj hodnotné ceny,… A keď prídeš na stránku dnes, v roku 2018, zistíš, že:
  v hlavičke je Windows roka 2015
  dolu sa akcia volá Windows roka 2018 (možno ťahá rok zo systému :D)
  Klikneš v menu na Hlasovanie a zistíš, že „Hlasovanie v ankete Windows Roka 2015 skončilo 15. januára 2016“.
  OMG, niekto potreboval od Tatrabanky a Microsoftu vytiahnuť podporu…

  Po tom, čo si napísala, len konštatujem – krásny príklad ako takéto veci domrviť.
  Vďaka za tip, budem ukazovať študentom :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *