Uložte si vernostné karty do smartfónu

Alebo ako som znížila hmotnosť mojej peňaženky o tri kilá :D

Ako každá správna žena, mám vernostné kartičky aj od obchodov, kde som 5 rokov nebola. Ale nosím ich. Však, čo keby náhodou, no nie?

Minule som tak závidela chlapom, že nemusia nosiť kabelky a že pánske rifle sa vyrábajú s hlbokými vreckami a tiež že majú tenšie peňaženky. Dlhodobým pozorovaním som zistila, že objem peňaženky nezávisí od množstva hotovosti, ale od množstva kokotín, ktoré sme tam my ženy schopné napratať. Okrem toho, že mám asi 20 vernostných kariet, mám aj 4 bankomatové karty, doklady od auta, doklady o mojej existencií a X ďalších papierikov, ktoré mi sľubovali zľavu 25% na vybrané produkty v DM-ke do konca minulého roka.

Povedala som si dosť! Aj ja chcem mať tenkú peňaženku a stále rovnako veľa peňazí :D Však keď už máme tú modernú dobu smartfónov, tak to využime!

 

V Google Play (store pre appky na Android) a na App store pre iPhone sa dá nájsť obrovské množstvo aplikácií pre vernostné karty.

Ja používam aplikáciu Beep’nGo – Loyalty & Coupons. Je úplne free ;) Ďalšou veľmi dobre hodnotenou je aj Stocard – vernostné body.

V Beep’nGo stačí zadať názov obchodu, oscenovať čiarový kód (alebo vložiť číslo zákazníckej karty ak karta nemá čiarový kód), môžem si kartu aj odfotiť aby som ju v aplikácií rýchlejšie našla podľa toho ako vyzerá a je to.

 

Prehľad mojich vernostných kariet v mobile:

 

Vybranie karty a zobrazenia čiarového kódu:

 

Počas zobrazenia čiarového kódu mi aplikácia zmení nastavenie javu displeja na maximum.

 

Nevýhody:

  • niektoré obchody neakceptujú vernostné karty v mobile, lebo ich môže takýmto spôsobom využívať aj vaša sestra, váš brat, otec, syn, sused, pes, kôň,..
  • niekde zase by aj akceptovali karty v mobile, ale ich čítačka s tým má problém (napr. Pizza Mizza)
  • čipové karty si do mobilu neuložíte (Slovnaft Bonus Klub, OMV Smile&Drive,…)
  • IKEA Family využíva magnetickú pásku a tú tiež do mobilu nedáte :(

Predtým ako definitívne odložíte plastové kartičky niekam do šuplíka a stratia sa v bermudskom trojuholníku vášho bytu, uistite sa, že vás obchod akceptujte vernostné karty v mobile.Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *