Jedlo v prášku – dá sa to jesť? (1. týždeň)

 

Zamiešať si vodu s práškom, vypiť to a ste najedení. Sci-fi?

Objavila som to asi pred 2 rokmi a konečne som nabrala odvahu vyskúšať to. Na internete je toľko recenzií, príbehov, tabuliek… že neviete, čo skôr. Svoj výber som zúžila na: Joylent, MANA, Jake a Queal. Zvíťazil Queal vďaka testovaciemu balíčku, kde bolo spolu 21 jedál v 7-mich príchutiach a cena aj s poštovným na Slovensko bola OK. S 5 % zľavou to bolo 53,08 €.

TIP: Výbornú tabuľku s porovnaním všetkých jedál v prášku nájdete na stránke blendrunner.com.

 

jedlo-queal

Testovací balíček z Queal – 7 príchutí, 21 jedál

 

3… 2… 1… ideme na to

Minulý pondelok mi dorazil testovací balíček. 7 vrecúšok, každý inej príchute. Z každého vrecúška sa dajú spraviť 3 plnohodnotné jedlá. Odporúčaná dávka sú 3 takéto jedlá na deň (t. j. 1 celé vrecúško/deň).

Hneď ráno som si spravila Mocchiato (obsahuje pridaný kofeín). 350 ml vody + 175 g prášku a poriadne zamiešať. Pomocou kuchynskej váhy som zistila, že 1/3 vrecúška, teda 175 g, je presne 7 naberačiek. Naberačka bola priložená v balíku.

 

20160718_100518

 

Ako to chutí

Nie je to zážitok, ale dá sa to. Je to skoro ako ovsená kaša.

Na môj vkus to bolo príliš hustej konzistencie, takže som si do toho doliala ešte trochu vody a bolo dobre. Príchuť je jemná, takže vám po chvíľke nelezie na nervy.

Keďže nie som zvyknutá raňajkovať, nedokázala som „vypiť“ celú porciu. Po „zjedení“ 2/3 porcie som bola doslova plná a zbytok som si odložila do chladničky.

Ako prvé som vyskúšala príchuť Mocchiato a neskôr som zistila, že je to jediná príchuť, ktorá mi nešmakuje. Podľa mňa sú najlepšie tieto: vanilka, jahoda, čokoláda a jablko. V ponuke majú ešte príchuť banán, ale ten nebol v testovacom balíku, takže neviem ohodnotiť.

 

Ako vyzerala moja strava 1. týždeň

od prvého dňa som začala nahrádzať 2 jedlá denne a 1 jedlo som mala „normálne“. Najviac mi to chutí, keď si dám viac vody. Vyhovuje mi tekutejšia konzistencia. Namiesto 350 ml vody si dávam 450 ml vody + 175 g prášku (7 naberačiek). Úplne TOP-kové to je, ak si dám predtým vychladiť vodu do chladničky. Teplé je to o ničom.

1 porcia pre mňa znamená raňajky s večerou alebo obed. Neviem si predstaviť, že by som mala „zjesť“ jednu porciu na raňajky, jednu na obed a ďalšiu na večeru. Príde mi to strašne veľa. Je to neskutočne sýte.

 

Váha

Začala som sa vážiť a zatiaľ som nespozorovala žiadnu zmenu. Takže podvyživená nie som. Váhu budem naďalej sledovať (čoskoro idem predsa na dovolenku).

 

Spozorovala som, že…

…keď si teraz dám normálny obed, porcia je pre mňa veľká a cítim sa po jedle ťažko (taký ten pocit, že po obede si bez kávy ani neškrtnete).

Pocit ťažkosti či únavy po Queal nie je.

 Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Martin píše:

    Mana je hnus – nekupovat

  2. Andrej píše:

    Uz nas netrap a daj von update! :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *