Recenzia: Otestovala som Horizon GO (od UPC)

Keďže sa vám môj posledný článok o Magio Go tak páčil a ja som na stránke upc.sk zistila, že môžem vyskúšať Horizon Go zadarmo… no asi viete čo bude nasledovať.

Registrácia prebehla hladko. Iba 15 minút som hľadala zmluvu, aby som zistila špeciálny PIN kód, ktorý je potrebný pre prvé prihlásenie. Samozrejme, kód som potrebovala pre prvé prihlásenie do Moje UPC, kde som si nastavila vlastné používateľské meno a heslo (min 6 znakov, číslo, veľké aj malé písmeno – lebo to všetci tak strašne ľúbime) a až pomocou týchto prihlasovacích údajov som sa mohla prihlásiť do Horizon Go.

Čakalo na mňa pár pop-upov, napríklad: „Vo vašom účte je teraz definovaný základný rodičovský kód, musíte ho nahradiť svojim jedinečným štvorčíselným rodičovským kódom.“

Na nastavenie nového rodičovského kódu potrebujete vedieť starý rodičovský kód.

 

rodicovsky-kod

 

Po pár pokusoch som sa na to vysrala a skúsila som zneaktívniť rodičovskú kontrolu. Podarilo sa :D

UPDATE: defaultný rodičovský kód je 0000

Homepage ponúkajú v dvoch verziách: Živé programy a TV sprievodca.

 

homepage

sprievodca

 

Oproti Magio Go, tu netreba klikať v programe na šípku dole a čakať kým sa načítajú ďalšie programy. Stačí scrollovať. A je to až neuveriteľné, ale keď kliknete na nejaký film, tak…

 

program

 

..tak tam je úúúúplne logicky button, že „Sledovať teraz„. (pokiaľ ste nepochopili skrytý vtip, prečítajte si moju recenziu na Magio Go)

giphy

 

Po kliknutí to až také ružové nie je. Chce to Microsoft Silverlight. Na druhú stranu, nie je to nejaká pofidérna kokotina ako pri Magio Go.

 

vysielanie

 

Inštalujem, reštartujem browser… aaaaa…

Stále nič. Tá istá hláška. Install Microsoft Silverlight….

Tak pozerám lepšie a čo nevidím.

silverkokotina

 

„You are running on browser that ….“ well, chlapci z Googlu by asi mali robiť niečo s tým Chromom, lebo nič to nepodporuje. Idem skúsiť Firefox.

Fungujeeeeee. Na Firefoxe to fičí.

Môžem si jednoducho prepínať programy a hneď vidím čo tam dávajú.

 

nova

 

Môžem si kuknúť bližšie info o aktuálne sledovanom programe a ešte mi to ukáže, čo pôjde potom.

 

programvovysielani

 

Dávam fullscreen.

 

fullscreen

 

Jop, je to kockované. Hľadám nastavenie kvality. Nedá sa.

 

prima

 

Priamo pod vysielaním vidím popis programu. A ešte nižšie vidíte čo pôjde ďalšie.

Záver:

 • nefunguje na Chrome
 • nutná inštalácia Microsoft Silverlight
 • z programu sa dá jednoducho prejsť priamo na sledovanie daného programu
 • počas sledovania sa jednoducho prepínajú programy a zároveň vidíte, čo tam dávajú
 • info o aktuálnom programe rovno dvakrát (pod videom a pri kliknutí na i v prehrávači)
 • vysielanie sa nedá posunúť dozadu
 • chýba nastavenie kvality

Pri porovnaní s Magio Go, Horizon Go je omnoho lepšia služba. Modul, ktorý vyžaduje Magio Go na vysielanie mi antivirák označil ako vírus. S Microsoft Silverlight už taký problém nie je. Horizon Go má omnoho lepšie vyriešený program. Nemá ale žiadne promo (stránka propagujúca vybrané filmy/seriály). V Horizon Go sa jednoducho a userfriendy prepínajú programy pričom vidíte, čo tam práve dávajú.

Kebyže Horizon Go zjednoduší registráciu/prihlásenie a vyhodí tie pop-upy, tak je to fakt že mega služba. V rámci slovenských možností samozrejme.

Na rozdiel od Magio Go, Horizon Go si nemôžete objednať samostatne. Musíte mať digitálnu telku od UPC. Doplatok za Horizon Go je 0 až 1€.

 

Môžete si prečítať aj moju recenziu na Magio Go (od Telekomu).Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

 1. Rado píše:

  Jop, mám podobné dojmy (hodnotím iOS apku na ipad mini retina). Horizon Go je veľmi fajn aj užívateľsky – kvalita obrazu neporovnateľná s Magio Go – ja som pozeral Večeru s havranom (nádherný HD obraz, lepší ako Youtube). Telekom je o dosť slabší. Ešte Orange vyzerá fajn, navyše má mesačný archív (každá konkurencia len 7, max. 14 dní) – tu som len prezrel apku neprihlásený…

 2. Stanislav píše:

  Súhlasím s článkom.Otrasné je prihlásiť sa do Horiz go.Nebolo možné sa prihlásiť tak som volal na zákaz.službu UPC.Takmer 3 mesiace nič.Potom som písal na FB stránku UPC.Odporučili pozmeniť heslo.Spravil som to no po 2 týždňoch opäť to isté.Na šlaktrafenie.Len čo nasierajú ľudí s takou službou.Nech idú do riti.Stale nejaký problém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *