Ako si rapídne zvýšiť počet followerov na Twitteri a.k.a. Ako si z niekoho urobiť srandu za £6

Na ebay-i som našla ponuky typu „25000+ High Quality Twitter Followers“. Pozerala som sa na to trošku neveriacky. Ale mala som dobrú náladu a našla som ponuku na 15 tisíc followerov do 24 hodín za £6 (7.41 €). Už len trebalo nájsť obetného baránka, na ktorom by som si to vyskúšala.

Na tento experiment som si vybrala Michaela Smith Dragana (twitter, facebook), docela známa osobnosť na sociálnych sieťach. Týmto sa mu chcem ospravedlniť za vniknuté nepríjemnosti. Ako sám povedal: „20k fake followerov je 20k. Nechcem falošných followerov. To máš ako mať každý deň sex, ale bez vyvrcholenia. T.j. o ničom :/„.

Ako to prebiehalo a aký bol výsledok?

Prvých cca 18 hodín sa nič nedialo. Potom nastal doslova boooom. Stačilo si jeho profil refreshnúť po 2 minutách a videli ste nárast followerov o peknú stovku. Na začiatku mal 1672 followerov (prvý screenshot), o 48 hodín už cez 15 tisíc (druhý screenshot). V tomto momente (14.5. o 13:00) má 33 tisíc followerov (tretí screenshot). Falošní followeri vyzerajú úplne reálne. Majú meno, bio, tweety aj fotku. Ich twitter nick (@dacodaco) vyzerá ako random vygererované.

Na začiatkuPo 48 hodinách14.5. (po 3 dňoch)

Michael D. sa momentálne snaží zbaviť sa falošných followerov pomocou služby followersbegone.com. Držme mu palce.

Poznámka: Twitter ako taký, narozdiel od Facebooku, nerieši fake followers. Obama ich má 9 miliónov. Takýmto rapídnym nárastom followerov sa vám nezablokuje účet. Už záleží len na vašom osobnom pocite či vás teší, že máte falošných followerov.Môže sa Vám ešte páčiť...

Subscribe
Notifikuj ma o
guest

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

47 Comments
najstarších
najnovších najoblúbenejších
Inline Feedbacks
View all comments
Michael Smith Dragan (@michaldragan)

pekný experiment. škoda, že pred napísaním tweetov s i neoveríš fakty. 1. údajne som podľa teba zmazal tweet o službe, ktorá maže fake followerov : zdroj: https://twitter.com/xKatka/status/334423474699378689 čo nie je pravda, nakoľko keby si pozrela poriadne históriu mojich tweetov, tak by si videla, že ten tweet nie je zmazaný – viď: https://twitter.com/michaldragan/status/333950809417084928 Nabudúce pozeraj pozornejšie. 2. V tomto momente (14.5. o 13:00) má 33 tisíc followerov (tretí screenshot) – len pre úpravu. Medzi tvojim prvým a tretím screenshotom bolo cez službu followersbegone.com odstránených cca 15K followerov. Po tom, ako som videl, že to nepomáha, lebo počet followerov aj tak pribúdal… Čítať ďalej »

x_m
15. mája 2013 8:56

1. Ospravedlňujem sa, ten tweet som prehliadla medzi ostatnými hokejovými.
2. Nesledovala som to nonstop. Takže mohlo dojsť k poklesu medzi týmito dvoma screenshotmi.

Každopádne dúfam, že sa ti ich podarí odstrániť, keď to pre teba znamená tak veľa. Pozývam na kávu, môžeme si to vydiskutovať z očí do očí.

S.
S.
15. mája 2013 8:42

Preco si to neskusila na svojom profile? To, co si spravila je neuveritelne drze.
Asi ako keby niekto dal na sex zoznamku tvoje telefonne cislo. Sranda, ze?

x_m
15. mája 2013 9:01
Reply to  S.

Kebyže zverejním jeho telefónne číslo, je to úplne niečo iné. Lebo nastane interakcia ľudí smerom k nemu. To, čo som spravila ho nijak fyzicky neovplyvnilo. Je to len číslo. Nemá 100 DM na Twitteri, nemá zaspamovaný email, nemá tweety neznámych ľudí pred očami.
Vybrala som si jeho lebo viem, že sa zaujíma o sociálne siete a táto možnosť získavania followerov sa určite posunie ďalej a ľudia sa budú inak pozerať na to dané číslo. Samozrejme, nemohla som vedieť ako zareaguje. Následky musím znášať.

prísnyMitch
15. mája 2013 9:01

Je to celkom zaujímavé a mohlo to byť kvalitné, miesto toho si z toho vyšla ako totálna hlupaňa. Bodka.

x_m
15. mája 2013 9:05
Reply to  prísnyMitch

Ďakujem za každý názor.

PS: Mám na svedomí len 15k+. Ako som na twitteri napísala, niekto sa musel pridať. Tým sa zo žartu už pre Michaela stal problém. Ako spúšťač musím asi niesť následky za oboch.

SkiFi
15. mája 2013 9:18
Reply to  prísnyMitch

spravila si mu zbytocnu robotu, kludne si mohla zalozit fake profil a na ten dat tuto sluzbu a potom ho jednoducho zmazat .. toto mi pride ako ukaza toho ako nefungovat ..

x_m
15. mája 2013 9:23
Reply to  SkiFi

Chcela poukázať na to, aké ľahké je získať followerov a že to číslo reálne nič neznamená. Testovacím účtom by sa to neposunulo medzi toľko ľudí.
Nepredpokladala som, že sa niekto pridá a kúpi 45K followerov. Už to prestalo byt vtipné.

g.
g.
15. mája 2013 9:08

To je neuveritelne! To je predsa regulerny utok. Si vobec normalna? Ved ti si mu normalne znicila account. Mala si si vytvorit novy accont a skusit to na nom- potom by si ho jednoducho vymazala, a nesposobila by si tym nikomu neprijemnosti, ale to ti asi nenapadlo, co? Byt tebou tak sa neskutocne hanbim. To bolo velmi hlupe!

x_m
15. mája 2013 9:17
Reply to  g.

Ďakujem za názor. Prečo som si vybrala Michaela? „Vybrala som si jeho lebo viem, že sa zaujíma o sociálne siete a táto možnosť získavania followerov sa určite posunie ďalej a ľudia sa budú inak pozerať na to dané číslo. Samozrejme, nemohla som vedieť ako zareaguje. Následky musím znášať.“

Nakoľko sa ale k tomuto „žartu“ niekto pridal a podľa mojich výpočtov kúpil 45K followers, tak to už vtip nebol.

SkiFi
15. mája 2013 9:21
Reply to  x_m

myslim ze to cislo je cele sposobene tebou a nikym inym nesnazil by som sa vinu presuvat inam ..

x_m
15. mája 2013 10:36
Reply to  SkiFi

Uvedomujem si, že som bola hlavným špúšťačom. Verejne priznávam.

PS: Číslo sa zastavilo na 15K. Michael ich podľa jeho slov zmazal. Ďalší narast prišiel až o (cca) jeden deň a s tým už nemám nič spoločné.

Brat
Brat
15. mája 2013 9:13

Boze to je genialne, podme sa mu zlozit na dalsich 100k

Majster Internetu
Majster Internetu
15. mája 2013 9:25

Na niečo tak sprosté som už dlho nenarazil. To, že si nemohla vedieť, ako dotyčný zareaguje je len dôkazom toho, ako si neuveriteľne sprostá. Prosím ťa, vo vlastnom záujme sa odpoj od internetu a už sa nikdy nevracaj, choď radšej dojiť kravy.

Majster Internetu
Majster Internetu
15. mája 2013 9:27

PS: Keď napíšeš „Mám na svedomí len 15k+.“ vieš, čo znamená to plus? Či aj význam tohto znamienka ti uniká? Škoda slov…

x_m
15. mája 2013 10:32

Podľa slov Michaela sa číslo zastavilo pri 15K. Týchto followerov aj zmazal. Preto mi nie je jasné, prečo na druhý deň prišiel ďalší nárast. Z toho usudzujem, že niekto mu kúpil ďalších 45K. K svôjmu činu sa priznávam, ale momentálny počet followerov naozaj nemám na krku ja.

Ako zareaguje? Keď ich bolo len 15K, bol naštvaný (ale mohol to zobrať aj s humorom). Chápem že 45K už nie je vtipné.

Michael Smith Dragan (@michaldragan)

Ja som len napísal, že medzi tvojim prvým a tretím screenshotom som stihol vymazať 15K followerov. Nepísal som, že sa to na tomto čísle zastavilo. Naopak, napísal som len to, že nakoľko neustále pribúdali, tak bolo zbytočné ich premazávať a čakám na to, kedy sa to číslo ustáli.

Peter Pepso Horvath
15. mája 2013 10:59

Ktovie, prečo si ľudia z teba robia srandu…

Bude to tým, že si neúspešný, veľkohubý, namyslený, narcistický, neschopný, ukričaný a hlúpy wannabe?

Nie, asi to bude závisť na tvoje úspechy.

Michal Mojžiš
Michal Mojžiš
16. mája 2013 20:58

Zvláštne, že z Vašich reakcií a správania na Bratilicious mám pocit, že ste práve vymenovali aj svoje vlastnosti… ale o sebe sa už tak ľahko kriticky nehovorí, že pán Peter? ;-) Máte v sebe obrovské množstvo negatívnej energie, skúste sa zamyslieť a vyrovnať sa sám so sebou, kým začnete hodnotiť iných. Šírením negatívnej energie škodíte len sám sebe a to robia len hlupáci.

Peter Pepso Horvath
15. mája 2013 10:56

Výborné :D

Som veľmi rád, že takú osobnosť slovenského marketingu si konečne niekto všimol a venoval mu presne to, čo si charakter takého kalibru zaslúži.

A keďže Michal Dragan je zvyknutý na tisíce followerov s nulovým interakčným faktorom, zaslúžene mu stúpol kredit.

Za tieto zásluhy si už aj u nás na Bratilicious zaslúžil niekoľkokrát spotlight pod krycím názvom „škaredý chlap“ a rozmýšľam nad založením oficiálneho fanklubu.

Skvelé.

x_m
15. mája 2013 11:08

Popri tým ostatných negatívnych komentároch teraz neviem, či to nie je sarkazmus :)

Peter Pepso Horvath
15. mája 2013 11:20
Reply to  x_m

:D Kdeže, ako by mohol… Pri takej osobnosti veľkého mena! Kto by už len mohol mať srandu z Miškových nasratých reakcií?

x_m
15. mája 2013 11:27

Je to veru trošku prehnané. Jediné, čo ma naozaj štve je, že si ma spojil s firmou Martinus.sk. Je to skvelá firma. Mám na blogu napísané, nech si ma nikto s ničím nespojuje, ale…
Je to len číslo. Je to neškodné. Keď si 4chan niekoho vyhliadne a na jeho adresu príde 100 rôznych časopisov na predplatné, každý deň tam chodí 10 rôznych neobjednadních pízz,..

Peter Pepso Horvath
15. mája 2013 11:41
Reply to  x_m

Bojím sa, že tu je to trošku o karme (ak sa správam ako retard, musím čakať to isté od okolia) a trošku o úrovni a inteligencii človeka.

Nakoľko Michal ani jedného nejak moc nepobral, tak je jasné, že bude reagovať pod úroveň a hlúpo. Miesto nadávok, urážania sa a celkovo „bytia draganom“ mohol ako skúsený marketér túto záležitosť využiť vo svoj prospech. Ale keby toho bol schopný, tak si ho asi nevyberieš :D

Vitaj vo fanklube pána Dragona, už je nás niekoľko :))

Michael Smith Dragan (@michaldragan)

No poďme postupne. Neviem kde si nabral, že som zvyknutý na tisíce followerov.
Nulová interakcia? Za necelé 3 mesiace viac ako 300RT, 700 mentions asi nie sú nulové, že?
Keď sme pri škaredom chlapovi – verím, že tvoja fotka tiež získa svoj fanklubcomment image

Peter Pepso Horvath
15. mája 2013 11:27

Nejdem s tebou nič postupne ty hlúpy loser :) s ľuďmi, čo sú príliš blbí na dokončenie strednej školy a čo na modernom trhu nevedia ani po anglicky nie je o čom a už tobôž nie diskusia. Čiže s tebou nediskutujem a budem si len robiť prdel ako doteraz.

Ty, retweeter :D Tweetni radšej moju fotku ;) celkom dobre vypracované telo, však? Chcel by si? Ale to by si musel vedieť zabehnúť viac ako 5 metrov a padnúť od námahy. Hej, viem o tom :D loser.

Ľuboš Beran
15. mája 2013 12:58

Peter, bod pre teba. :) Michal si myslí, že je mediálna “celebrita” a jednoducho, že je nedotknuteľný. :-) Rieši sračky, lebo na zložité úvahy asi nemá dosť intelektu. A tiež sa stotožňujem s názorom, že toto bolo skvelé, a jednoznačne to supportnem aj ja nákupom. 6 Libier za to stojí. :) A nedalo mi, ale neodpustil som si toto meme: http://www.quickmeme.com/meme/3ueqg6/

Lukáš Zelina
15. mája 2013 14:09

Michael, Peter. Obaja ste škaredí a ani jeden z vás nema svaly.

Lukáš Zelina
15. mája 2013 15:47

hento nie som ja …len keby nieco… :)

Lukáš Zelina
16. mája 2013 10:41

Ano, som to ja

nalim
nalim
15. mája 2013 11:33

genialne :D

x_m
15. mája 2013 11:34
Reply to  nalim

Ďakujem :)

Dusan Hlavaty
Dusan Hlavaty
15. mája 2013 12:44

Neuveritelna drzost. To naozaj niekto povazuje za normalne ? Dakujem pekne za takyto experiment. Nabuduce si to skusaj na sebe.

Fero Bojler
Fero Bojler
15. mája 2013 13:57

Najlepsie investovanych £6 :) Je smiesne ked niekto v anglicky hovoriacich mediach komunikuje rodnou recou z dovodu svojej nevzdelanosti a hra formu :) Dragon je TOP

Fero Mrkvicka
Fero Mrkvicka
15. mája 2013 14:09
Reply to  Fero Bojler

rodnou recou komunikuje cez 160 000 slovakov a cechov, vratane autorky :)

Ja
Ja
15. mája 2013 14:09

Nie je to vôbec vtipné. Radšej si choď skontrolovať svoj font v nadpise a to svoje odporúČam (hanbi sa, že študuješ FIIT a takéto veci si si nevšimla) a áno všetci sa teraz poznáme ako „tú drbnutú“.

Je rozdiel keby to spravíš sebe a keď to spravíš niekomu, kto sa týmto živí.

x_m
15. mája 2013 14:12
Reply to  Ja

Tvorca tejto témy pre wordpress asi nerátal s diakritikou v názve blogu. Už mu idem napísať najväčší haterský email a ešte aj jeho zamestnávateľovi, nech ho vyhodia.

Jozko
Jozko
15. mája 2013 16:37

Slecna x_m, preco nevystupujete pod svojim menom? Viete ze je to neslusne? Sme hadam na pokeci?

x_m
15. mája 2013 19:44
Reply to  Jozko

Katka. Teší ma, Jožko. Na stránke About | O mne nájdeš celé moje meno. Rovnako mám svoje pravé meno na twitteri aj na facebooku. Na pokeci mám sice konto, ale roky tam nechodím.

Daemontus
15. mája 2013 17:15

Je pravda že toto je ten druh experimentov ktorý by sa asi mal robiť „anonymne“, no mňa osobne to náramne pobavilo. Ale viete prečo je to hlavne celé vtipné? Nie kvôli tým followerom, ale kvôli tejto diskusií tu. *clapping hands*

Boro
Boro
16. mája 2013 5:53

Zaujimavy, nie celkom stastne prevedeny experiment, ktory obom stranam prinesie nejakych followerov a nejakych haterov …

Jindrich Faborsky (@Faborsky)
16. mája 2013 6:21

Když jsme u nákupu umělé sociální aury, možná by se vám mohl líbit tento článek/experiment. Tentokrát prováděný na umělé vytvořené osobnosti. Poukazuje na zoufalost dnešní social media společnosti http://qz.com/74937/how-to-become-internet-famous-without-ever-existing/

JKB
JKB
22. mája 2013 0:48

Nechapem jak moze niekomu vadit narast folowerov..
ja by som sa nestazoval :D

x_m
22. mája 2013 8:24
Reply to  JKB

well, tiež som nečakala až takú reakciu. Michal si asi myslel, že som jeho hater a že som mu chcela urobiť zle. Opak je pravdou, aj ja sa zaujímam o sociálne siete a niektoré jeho články sú zaujímavé. Chcela som urobiť experiment ako odpoveď na jeho článok v HNOnline http://moje.hnonline.sk/node/13247 kde píše, že počet likeov nič neznamená, pokiaľ tí ľudia vám nič neprinášajú.

no nepochopil to nikto. Polovica ľudí si o mne myslí že som jebnutá pi**, druhá polovica že si to zaslúžil. Pričom ani jedno z toho nebolo mojim cieľom.

Andrej
Andrej
23. mája 2013 22:21
Reply to  x_m

Nie si jebnutá piča, len pár ľudí sa nevie povzniesť, zobrať to ako žart. Veď ide len o virtuálne nič, tak sa zobuďte! :-)

Trochu ma prekvapuje, že to niekto nespravil skôr.
U mňa máš palec hore, tlieskam a well played! :-)

Ďuso
Ďuso
14. augusta 2014 20:14

Ty kkt ľudia! Mať Vaše problémy. Úbohý „masláci“, ktorý sú machri jedine cez klávesnicu. V reálnom svete ste useless a nos Vám zlomí aj môj 5 ročný sused. Mimo virtuálnej reality / médií ste nikto. Pepso ty si najväčší chudák. Odrbávať na Bratilicious gastronomický odpad že „my to robime zadarmo“. Ale však návštevnosť, lajky a úroveň blogu hovoria za všetko. Si obyčajný feťáčik. Až ťa stretnem na ulici aj s tvojou blond zúfalkou, vytrem s tebou asfalt. Takého chirurga čo by ťa zošil v tejto krajine nenájdeš. Ty tu ideš o karme vyprávať? Sa fakt nehanbíš?