Dvojitý fail Pricemanie AKA „Ako si vlastne zmeniť heslo“

Keď mi prišiel newsletter, že pricemania spustila nové administračné rozhranie pre eShopy, srdiečko mi od radosti poskočilo. Pôvodná administrácia vyzerala aj fungovala strašne.

Bojovala som už len so samotným pridaním nového eShopu:

Info o novej administrácii ma naozaj potešilo a tak som sa na to išla pozrieť. Po pár pokusoch prihlásiť sa som si všimla, že nové heslo mi poslali na email.

pricemania-1

 

 

Fail č. 1

Zasielame vám nové heslo… do emailu… ako plain text

Ak by bol Michal Špaček mŕtvy, tak by sa práve v hrobe obrátil. Prečo? Po otvorení emailu mi skoro vypadli oči pri pohľade na moje heslo. Heslo, ktoré tam bolo len tak napísané. Plain text proste. Akože,… Security?

pricemania

 

 

Fail č. 2

Na nové heslo si zvyknite. Zmeniť ho, nie je také user friendly ako by ste čakali.

Drahí čitatelia,
prikladám vám niekoľko screenshotov z novej administrácie Pricemania a dám vám taký maličký test:

Úloha pre expertov: Skúste niekde nájsť, kde sa dá zmeniť heslo do administrácie.

 

 

Ako si teda zmeniť heslo v Pricemania administrácií?

Keďže mi heslo prišlo ako plain text a v administrácii som nikde nenašla možnosť zmeniť si heslo, kontaktovala som ich podporu. Odpoveď?

Zmena hesla je možná pomocou “ Zabudol som heslo“. Následne Vám príde mail kde si môžete heslo zmeniť.

Takže takto to súdruhovia vymysleli… Funkcionalita „Zabudol som heslo“ neslúži iba pre prípad, že ste heslo zabudli ale slúži aj pre prípad že heslo viete, ale chcete si ho zmeniť.

WHAT THE FUCK? Pricemania.sk zmena hesla

#TrueStory

 

 

UPDATE

V administrácii sa už dá zmeniť heslo. Juchuuuu

 

 

You may also like...

3
Zanechajte komentár

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KuťíkMichal Král Recent comment authors

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

najnovších najstarších najoblúbenejších
Michal Král
Guest

Ahoj Katka, ďakujeme za tvoj feedback k novému administračnému rozhraniu pre klientov. Najprv stručné info k východiskovej situácii: 1. Pôvodný admin bol z roku 2007 a mal úlne iné hierarchiu zákazníckych účtov (jedna úroveň, kde sa prihlasuješ pomocou e-mailu a hesla). 2. V novom admine sme na základe podnetov klentov a agentúr totálne zmenili (som presvedčený, že k lepšiemu) prakticky všetko. Čo sa týka hierarchie užívateľov, po novom je logika nasledovná: užívateľ > firma > shop (čiže jeden užívateľ si vie pod sebou pridať viacero firiem a pod každou firmou viacerou shopov), čo výrazne skomofortní správu firiem a e-shopov pre… Čítať ďalej »

Kuťík
Guest
Kuťík

Uff, tak pricemánia odrádza klientov najlepšie ako dokáže. Palec hore za zverejnenie!

Michal Král
Guest

Ak vývoj úplne nového responzívneho adminu, ktorý je oveľa komfortnejší na používanie (a dovolím si tvrdiť, že technologicky špička na trhu), má odradiť klientov, tak potom nech sa páči, ale tomu naozaj nerozumiem…

Čo sa týka bodu 2., ten je už aktuálne vyriešený, takže užívateľ si vie zmeniť bezpečne heslo priamo v admine, Katka môžeš testovať :-)