Dvojitý fail Pricemanie AKA „Ako si vlastne zmeniť heslo“

Keď mi prišiel newsletter, že pricemania spustila nové administračné rozhranie pre eShopy, srdiečko mi od radosti poskočilo. Pôvodná administrácia vyzerala aj fungovala strašne.

Bojovala som už len so samotným pridaním nového eShopu:

Info o novej administrácii ma naozaj potešilo a tak som sa na to išla pozrieť. Po pár pokusoch prihlásiť sa som si všimla, že nové heslo mi poslali na email.

pricemania-1

 

 

Fail č. 1

Zasielame vám nové heslo… do emailu… ako plain text

Ak by bol Michal Špaček mŕtvy, tak by sa práve v hrobe obrátil. Prečo? Po otvorení emailu mi skoro vypadli oči pri pohľade na moje heslo. Heslo, ktoré tam bolo len tak napísané. Plain text proste. Akože,… Security?

pricemania

 

 

Fail č. 2

Na nové heslo si zvyknite. Zmeniť ho, nie je také user friendly ako by ste čakali.

Drahí čitatelia,
prikladám vám niekoľko screenshotov z novej administrácie Pricemania a dám vám taký maličký test:

Úloha pre expertov: Skúste niekde nájsť, kde sa dá zmeniť heslo do administrácie.

 

 

Ako si teda zmeniť heslo v Pricemania administrácií?

Keďže mi heslo prišlo ako plain text a v administrácii som nikde nenašla možnosť zmeniť si heslo, kontaktovala som ich podporu. Odpoveď?

Zmena hesla je možná pomocou “ Zabudol som heslo“. Následne Vám príde mail kde si môžete heslo zmeniť.

Takže takto to súdruhovia vymysleli… Funkcionalita „Zabudol som heslo“ neslúži iba pre prípad, že ste heslo zabudli ale slúži aj pre prípad že heslo viete, ale chcete si ho zmeniť.

WHAT THE FUCK? Pricemania.sk zmena hesla

#TrueStory

 

 

UPDATE

V administrácii sa už dá zmeniť heslo. Juchuuuu

 

 Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

 1. Michal Král píše:

  Ahoj Katka,

  ďakujeme za tvoj feedback k novému administračnému rozhraniu pre klientov. Najprv stručné info k východiskovej situácii:

  1. Pôvodný admin bol z roku 2007 a mal úlne iné hierarchiu zákazníckych účtov (jedna úroveň, kde sa prihlasuješ pomocou e-mailu a hesla).
  2. V novom admine sme na základe podnetov klentov a agentúr totálne zmenili (som presvedčený, že k lepšiemu) prakticky všetko. Čo sa týka hierarchie užívateľov, po novom je logika nasledovná:
  užívateľ > firma > shop (čiže jeden užívateľ si vie pod sebou pridať viacero firiem a pod každou firmou viacerou shopov), čo výrazne skomofortní správu firiem a e-shopov pre klientov.

  A teraz reakcia na tebou popisované body:
  1. Vzhľadom na situáciu vyššie a naozaj zásadnú generačnú obmenu adminu bolo cieľom čo najviac uľahčiť klientom prihlásenie do nového systému. Keďže ako som spomínal sa zmenila celá logika užívateľských accountov, zlučovali sa shopy, firmy, kredity, bola to naozaj pomerne zložitá situácia. Vyriešili sme to spôsobom, ktorý bol z pohľadu UX podľa nás najrozumnejší a nemyslím si, že by bola akokoľvek ohrozená bezpečnosť klientov.

  Nepasujem sa však za experta na bezpečnosť, takže k tomuto sa v prípade ďalších otázok/poznámok vyjadrí kolega Martin z develoment tímu.

  2. Čo sa týka zmeny hesla užívateľa, teraz som ti to overoval a dávam za pravdu, že toto nám vypadlo a že aktuálne riešenie nie je z pohľadu UX ideálne, v najbližšom období to fixneme.

  Klientom sme samozrejme k dispozícii na chate, ktorý je v admine dostupný.

  Ak by boli akékoľvek otázky, som k dispozícii.

  Michal Král
  CEO Pricemania

 2. Kuťík píše:

  Uff, tak pricemánia odrádza klientov najlepšie ako dokáže. Palec hore za zverejnenie!

  • Michal Král píše:

   Ak vývoj úplne nového responzívneho adminu, ktorý je oveľa komfortnejší na používanie (a dovolím si tvrdiť, že technologicky špička na trhu), má odradiť klientov, tak potom nech sa páči, ale tomu naozaj nerozumiem…

   Čo sa týka bodu 2., ten je už aktuálne vyriešený, takže užívateľ si vie zmeniť bezpečne heslo priamo v admine, Katka môžeš testovať :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *