Recenzia: LG G3s (D722) po mesiaci používania

UPDATE: Pre LG G3s je dostupná aktualizácia na Android 5.0.2

Dlho som sa rozhodovala čím nahradím môj 6-ročný HTC Desire S. Som síce žena, ale mobil som si vyberala podľa parametrov a nie podľa dizajnu. Najväčší dôraz som kládla na fotoaparát, na cenu a aby mobil nebol moc veľký (t.j. max 5“). Silným kandidátom bol Lenovo P70 s 4000mAh batériou a dual SIM, ale kvôli slabému fotáku prehral. Druhým horúcim kandidátom bol Sony Xperia Z1 compact, ale vadil mi „sklenený“ spodok, ťažšie stlačenie spúšte fotáku, horšie prehliadanie všetkých aplikácií (stále sa mi niečo vysúvalo zboku a liezlo mi to na nervy) a cena. Keď som chytila do ruky LG G3s, na začiatku som ho nepovažovala za horúceho kandidáta, ale foták ma neskutočne prekvapil, animácie boli plynulé, foták sa dal spustiť dlhším podržaním tlačidla, bol ľahučký + cena…. vyhral.

Z mojich poznámok vyberám:

Screenshot – snímka obrazovky sa robí trošku krkolomne. Treba naraz stlačiť a podržať hlavné tlačidlo a tlačidlo zníženia hlasitosti. Tlačidlá sú vzadu hneď pri sebe, takže po pár pokusoch som sa naučila robiť screenshoty jedným prstom.

Smart cleaning – v nastaveniach sa nachádza smart cleaning, pomocou ktorého sa vyčistí cache, dočasné súbory a priečinok Sťahovanie. Skvelá pomôcka.

Písanie na stole – telefón je zo zadnej strany zaoblený a pri písaní na stole sa kymáca zo strany na stranu. Nie je to však nič strašné.

Knock codeodblokovanie telefónu vyťukaním nejakej postupnosti na zamknutí displej. Väčšinou funguje, ale už sa mi stalo, že na mňa vôbec nereagoval. Hlavne pri vybitej baterke. Naopak – zablokovanie telefónu spravíte dvoma tuknutiami na hlavnú plochu.

Quick Circle – featura, ktorá umožňuje zobrazovanie rôznych widgetov/aplikácií v malom okienku pri zamknutom telefóne. Bohužiaľ, táto skvelá funkcia funguje iba s obalom (originál LG obal stojí cca 25€). Kúpila som si dva obaly na ebay-i, jeden za 7€, druhý za 2,50€, s obidvoma funguje quick circle ;) Úplne som si túto funkcionalitu zamilovala. Dá sa cez to aj fotiť, aj volať, čítať SMSky a vyzerá to kurva dobre :D

6262233_orig

Odoslanie prázdnej sms nejde, treba tam dať aspoň medzeru.

Nemá automatický jas displeju – v hornej lište sa ale nachádza rýchle nastavenie. Taktiež je možné zapnúť minimálny jas medzi 0-6h. Automatická regulácia mi zatiaľ nechýba.

Displej = lapač odtlačkov prstov.

Prvý týždeň sa mi stalo, že mi trikrát vypadol signál (v BA), odvtedy sa to už neopakovalo.

Zvuk – Reproduktor je na zadnej strane. Keď som si chytila mobil na landscape, tak ruka mi urobila odraz a zvuk bol úžasný.

UI – Krásne flat ikonky.

Hmotnosť – Neskutočne ľahučký.

Inteligentná obrazovka – detekcia tváre.  Ak telefón vidí váš xsicht, nestmavne displej. Funguje docela dobre. Zatiaľ sa mi nestalo, že by som čítala nejaký článok a zhasol mi displej. Ak máte vytrieskanú batériu, detekcia tváre nefunguje ako by mala.

Fotoaparát

Nie je to zrkadlovka. Občas fotky nie sú dostatočne ostré. V tme som to ešte neskúšala. Foták sa dá spustiť aj dlhším podržaním stíšenia hlasitosti.

Foták má HDR (High Dynamic Range). Zatiaľ som nezistila, čo to akože má robiť. Viď moja kabelka. Prvé dve fotky sú HDR, ďalšie dve fotky bez HDR. Ak tam niečo vidíte, napíšte mi koment. Bo ja tam nič nevidím.

kliknutím na fotku sa vám zobrazí origoš

Fotiť sa dá v štyroch rozmeroch:

 • 3M: 2048×1536
 • 5M: 2448×2448
 • W6M: 3264×1836 – s týmto nastavením sú odfotené všetky fotky nižšie
 • 8M: 3264×2448

kliknutím na fotku sa vám zobrazí origoš

Prednú kameru radšej ani nespúšťajte.

Panoráma

1. panoráma – málo svetla, rýchly pohyb.

2. panoráma – dosť svetla, opatrné pohyby.

20150329_204303_Pano

 

20150330_162444_Pano

Batéria

Pri využití mobilu na:

 • 2,5h rádio
 • 15h zapnutý mobilný internet
 • 10h zapnuté wifi
 • 1.5h wifi hotspot
 • približne 4 hodiny čistého času zapnutej obrazovky
 • 10 fotiek

mi mobil vydrží 3 dni.

Ak používate telefón na 2 hovory denne + sem-tam fotka bez internetu, tak bez problémov dá 4-5 dní.

Na šetrič batérie sa nespoliehajte. Dokopy to nič nerobí.

Bugy

Ako som už spomenula, trikrát mi vypadol signál.

Dvojitým ťuknutím priblížite fotku či zväčšíte písmo… Raz sa mi ale stalo že mi to priblížilo domovskú obrazovku. Musela som reštartnúť mobil. Na ľavej strane lišta bez priblíženia, vpravo lišta s priblížením, ktoré som nevedela zrušiť.

Raz mi v pozadí domovskej obrazovky zamrzol obraz volania. Musela som reštartovať.

PROS

 • cena do 200€
 • fotoaparát
 • dizajn/UI
 • batéria, ktorá vydrží
 • horná lišta obsahuje mrte nastavení
 • ľahučký
 • rýchle spustenie fotáku
 • detekcia tváre – nevypínanie displeju

CONS

 • Quick Circle len s obalom (za 2,50€ z ebay-u)
 • nemá automatický jas displeja (nechýbal mi)
 • občas neostré fotky
 • predná kamera nepoužiteľná
 • LED notifikácie iba jednou farbou
 • chytač odtlačkov
 • tlačidlá vzadu môžu byť pre niekoho trošku crazy

Záver

Ja som spokojná, vytešujem sa z toho mobilu ako malé decko. Môj kocúr vyzerá na fotkách výborne, Instagram fičí.

Na tlačidlá vzadu som si neskutočne rýchlo zvykla, počas hovoru sa mi veľmi jednoducho upravuje hlasitosť. Odomknutie/zamknutie mobilu spravíte vyťukaním (knock code), takže aj keď máte mobil položený na stole, nemusíte ho zdvihnúť aby ste stlačili tlačidlo vzadu a zapli obrazovku.

Žiadne hry som sa na ňom zatiaľ nehrala, takže neviem komentovať prehrievanie, sekanie,… Nič také som nezažila.

S obalom z ebay-u za 2,50€ (a Quick Circle) je LG G3s môj miláčik :D

Kde kúpiť LG D722 G3s?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

Ak máte nejaké otázky na LG G3s, napíšte koment.Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. Miro Zet píše:

  fajn fón.. a jedna z najvyčerpávajúcich recenzií aké som čítal (nie, neunavilo ma to), navyše zaujímavé fotky (terárko).. tak v užšom výbere chvíľku figurovala aj Zet jednička kompakt, k tej som sa priklonil ja, hoc to tlačidlo na fotografie občas mešká s reakciou, navyše sa nie celkom pohodlne stláča, treba na doraz á 2 sekundy. HDR pri tých fotkách by malo zabezpečovať širší dynamický rozsah, jemnejšie prechody a lepšie rozložený kontrast, asi najviac to vidieť na tmavších miestach, ale je pravda že niekde podľa podmienok fotenia, môže byť rozdiel málo badateľný.
  Smart cleaning je pomôcka ktorú skúsim u seba vyhľadať, asi pod iným názvom a Quick circle je vychytávka ktorou je LG o nejaký krok vpred. Pohodlie a praktickosť za rozumnú cenu, navyše s viac ako uspokojivým fotoaparátom. Ak by som hľadal fón, vážne by som uvažoval.
  Q – ako je to s podporou rozhrania desktopPC (WIN/MAC) vs. fón? T.j. správa súborov, prevažne multimediálnych dát, fotiek (správa + úprava z pohodlia PC, sorting a prípadne aj základné úpravy), kontakty, smsky (kedysi sa dalo napr. z Nokia 5800 aj písať, odosielať a spravovať smsky z kompu) a iné.

  Zaujímavá adresa pre užitočné i vtipné riadky.. logické neuróny a konečnostavovým automatom ma dostali (trochu do pomykova, co nás ti soudruzi v skole ucili a taketo zaujimave javy vynechali)..ale to je zvedavostou, ked vidis napravo nejake zastebotanie a neda ti nevzlietnut na konár.

  ps: ešte otázka mimofón – kde majú takú kávu a tie pizza rohlíčky? Vždy keď vidím niečo vhodné do bráchovej kaviarne, zisťujem.

  Ohľadne webu by som sa ťa osobne vo WLB opýtal, jedná sa o tú kaviareň vyššie spomenutú, keď sa ohľadne toho veci utrasú (mŕtva čiara, či a aká šablóna/editovateľnosť, previazanosť so soc.net. a pod.),
  Všetky požadované veci – aby nevznikli nejaké prekvapenia – by som pripravil. K pesnejšej cenovej ponuke sa inak nedostanem, iba čo najkonkrétnejšou predstavou..tá je v progrese, aby bol design aktuálne robených nápojákov/identity voči webu jednotný.
  Ď

  • xKatka píše:

   HDR – s kamošmi som to vyriešila. Funguje to napríklad keď fotím smerom do svetla, že niečo je mega svetlé, niečo mega tmavé. Urobí to dve fotky a spojí ich. Takže farebnosť je skvelá.

   Fón som ešte ku compu nepripájala. Fotky mi synchronizuje s Googlom,…

   Pizza rohlíky sú z tuttigusti.sk – ale zatiaľ objednávaj telefonicky, web sme ešte poriadne nespustili :D

   Logické neuróny a automat – už je to nakódené https://xkatka.sk/dp/

   Ohľadne webu mi napíš na ahoj[zavinac]xkatka[bodka]sk

   soráč za neskorú odpoveď

 2. majo píše:

  Ahoj, chystam sa kupit si LG G3 a nikde neviem natrafit na informaciu, ako funguje knock code s obalom quick circle. Da sa ten kod vytukat v tom kruhu v zavretom obale, alebo treba otvorit obal a tam vytukat ? Ako to je ? Dik.

  • xKatka píše:

   Keď máš obal zatvorený, hodiny aktivuješ doubleclickom do kruhu, t.j. dvakrát poklepeš a zobrazia sa ti hodiny. Swapom zhora-dole sa ti zobrazia ikony aplikácií, ktoré si si nastavil pre Quick Circle.

   Keď obal otvoríš, tukáš TVOJ VLASTNÝ knock code do miesta na to vyhradeného – veľký štvorec pod malými hodinami.

   Dúfam, že som to vysvetlila. Ak nie, napíš ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *