Môj prvý affiliate web a jeho čísla

Môj prvý affiliate web vznikol úplnou náhodou. Začiatkom októbra vznikol obrovský boom na webe ohľadne nového operátora 4ka. Aj ja som dačo zachytila a chcela som sa ísť pozrieť na ich stránku a zadala som do prehliadača 4rka.sk (som ten typ ľudí, čo zadá adresu priamo a negoogli ju) a prehliadač mi oznámil, že taká stránka neexistuje. Skontrolovala som si teda internetové pripojenie a skúsila som znovu. Až na koniec som skúsila search a zistila som, že sa to volá 4ka.sk. Teda, bez toho „r“ ktoré som tam pridala. Len tak z haluze som išla na WebSupport, že či sa dá doména zaregistrovať a čuduj sa svete, po chvíľke som už hľadala template, ktorý by som tam nahodila.

Cieľ bol jasný – mobily. Prvotný plán bol nasadiť tam Hej.sk – t.j. odkazovať na mobily v eshope Hej.sk a „zanechať“ cookies. Ak sa daný návštevník vráti do 45 dní na Hej.sk a nakúpi, provízia je stále moja. Ak samozrejme medzi tým neklikne na odkaz iného publishera.

Dňa 5.10. som spustila moju stránku a s affiliate programom Hej.sk. Provízia na kategóriu Foto, mobily, GPS je 1%, ale ja som verila v cookies a iné nákupy. Žiadny predaj sa však nedial a mne sa pomaly míňal budget na Adwords reklame.

Dňa 9.10. okolo obeda som zamenila affiliate program Hej.sk za MP3.sk, čo bol najlepší krok aký som mohla urobiť. MP3 malo v tej dobe nastavenú fixnú províziu 3€ za sale, bez ohľadu na výšku predaja (momentálne sú to 2€).

Prvý predaj prišiel 12.10. a posledný 19.11. Dokopy 41 konverzií na MP3.sk, každý s províziou 3€. Reklamu som mala pustenú do 4.11. Na reklamu som minula presne 100€ z čoho 75€ bolo z promo kupónu (miň 25, dostaneš 75). Medzičasom prišli 4 konverzie z Hej.sk, ktoré som mala nasadené prvé 4 dni.

 

Štatistiky:

Počet unikátnych userov: 4 575 (údaj z Google Analytics dňa 7.1.2016)

Zisk z predajov: 123€ (41 sales) cez MP3.sk + 9,68€ (4 sales) cez Hej.sk

Náklady na reklamu: 25€ (ďalších 75€ som dostala vďaka Adwords kupónu)

Náklady na doménu: 14,76 € (WebSupport.sk)

Náklady na hosting: na mojom zdieľanom, takže 0€

Výroba web stránky: Z free HTML šablóny za 2 hodky aj s tuningom

Zisk: 92,92€

 

Zopár screenshotov:

 

Affiliate program Hej.sk sa nachádza na Cj.com

Affiliate program MP3.sk sa nachádza na Dognet.sk

You may also like...

6
Zanechajte komentár

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Michal KacermyrecWladassxkatulienkaMiroslav Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnovších najstarších najoblúbenejších
Miroslav
Guest

Celkom pekné čísla, môžeš prezradiť, akú má tá doména priamu (type-in) návštevnosť?

Miroslav
Guest

1/6 je celkom fajn, obvykle sa to pohybuje okolo 1/10. Čím viac bude „štvorka“ populárnejšia, tým viac by mal narastať aj type-in domény, určite bude zaujímavé sledovať ako sa webu darí. :-)

Wladass
Guest

Pěkné shrnutí, držím palce při dalším rozvoji :)

Michal Kacer
Guest

Ako sa webu darí po viac ako roku? Aké sú provízie?