Môj prvý affiliate web a jeho čísla

Môj prvý affiliate web vznikol úplnou náhodou. Začiatkom októbra vznikol obrovský boom na webe ohľadne nového operátora 4ka. Aj ja som dačo zachytila a chcela som sa ísť pozrieť na ich stránku a zadala som do prehliadača 4rka.sk (som ten typ ľudí, čo zadá adresu priamo a negoogli ju) a prehliadač mi oznámil, že taká stránka neexistuje. Skontrolovala som si teda internetové pripojenie a skúsila som znovu. Až na koniec som skúsila search a zistila som, že sa to volá 4ka.sk. Teda, bez toho „r“ ktoré som tam pridala. Len tak z haluze som išla na WebSupport, že či sa dá doména zaregistrovať a čuduj sa svete, po chvíľke som už hľadala template, ktorý by som tam nahodila.

Cieľ bol jasný – mobily. Prvotný plán bol nasadiť tam Hej.sk – t.j. odkazovať na mobily v eshope Hej.sk a „zanechať“ cookies. Ak sa daný návštevník vráti do 45 dní na Hej.sk a nakúpi, provízia je stále moja. Ak samozrejme medzi tým neklikne na odkaz iného publishera.

Dňa 5.10. som spustila moju stránku a s affiliate programom Hej.sk. Provízia na kategóriu Foto, mobily, GPS je 1%, ale ja som verila v cookies a iné nákupy. Žiadny predaj sa však nedial a mne sa pomaly míňal budget na Adwords reklame.

Dňa 9.10. okolo obeda som zamenila affiliate program Hej.sk za MP3.sk, čo bol najlepší krok aký som mohla urobiť. MP3 malo v tej dobe nastavenú fixnú províziu 3€ za sale, bez ohľadu na výšku predaja (momentálne sú to 2€).

Prvý predaj prišiel 12.10. a posledný 19.11. Dokopy 41 konverzií na MP3.sk, každý s províziou 3€. Reklamu som mala pustenú do 4.11. Na reklamu som minula presne 100€ z čoho 75€ bolo z promo kupónu (miň 25, dostaneš 75). Medzičasom prišli 4 konverzie z Hej.sk, ktoré som mala nasadené prvé 4 dni.

 

Štatistiky:

Počet unikátnych userov: 4 575 (údaj z Google Analytics dňa 7.1.2016)

Zisk z predajov: 123€ (41 sales) cez MP3.sk + 9,68€ (4 sales) cez Hej.sk

Náklady na reklamu: 25€ (ďalších 75€ som dostala vďaka Adwords kupónu)

Náklady na doménu: 14,76 € (WebSupport.sk)

Náklady na hosting: na mojom zdieľanom, takže 0€

Výroba web stránky: Z free HTML šablóny za 2 hodky aj s tuningom

Zisk: 92,92€

 

Zopár screenshotov:

 

Affiliate program Hej.sk sa nachádza na Cj.com

Affiliate program MP3.sk sa nachádza na Dognet.skMôže sa Vám ešte páčiť...

6 komentárov

 1. Miroslav píše:

  Celkom pekné čísla, môžeš prezradiť, akú má tá doména priamu (type-in) návštevnosť?

 2. Miroslav píše:

  1/6 je celkom fajn, obvykle sa to pohybuje okolo 1/10. Čím viac bude „štvorka“ populárnejšia, tým viac by mal narastať aj type-in domény, určite bude zaujímavé sledovať ako sa webu darí. :-)

 3. Wladass píše:

  Pěkné shrnutí, držím palce při dalším rozvoji :)

 4. Michal Kacer píše:

  Ako sa webu darí po viac ako roku? Aké sú provízie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *