Ako spraviť priehľadný obrázok aj bez Photoshopu

Ja ako developer som mala vždy problém, keď bolo treba upraviť nejaký obrázok. Musela som otravovať grafikov s úplnými banálnosťami. Najväčší problém som mala, keď obrázok bol priehľadný. Áno, priznávam, môj základný program na úpravu obrázkov bol windows paint.

Hľadala som, googlila som,… chcela som proste jednoduchý program (ktorý pochopím) a ktorý dokáže pracovať s priehľadnosťou a úúúúplne najlepšie by bolo, keby ju aj vie vytvoriť. A našla som!

paintnetGrafici sa teraz možno chytia za hlavu, ale ja si tento program pochvaľujem. Je free, spúšťa sa priam okamžite, chápem ho, obsahuje to čo potrebujem,…

Ťahajte na http://www.getpaint.net/

Ako spraviť obrázok s priehľadným pozadím

8a5b1d6d3e8520bcb320ec0c1c2c56fb
8a5b1d6d3e8520bcb320ec0c1c2c56fb - Copy

Na ukážku som odstránila pozadie a nahradila ho žltým a nie priehľadným, aby niečo bolo vidno. Samozrejme som sa s tým ešte mohla vyhrajkať, ale toto je ukážka toho, čo sa dá spraviť za 30 sekúnd.

takto

„Magickou paličkou“ vyberiete plochu a upravujete toleranciu tak, aby to vybralo len to, čo chcete. Potom už len CTRL+X a je to. Ak to nejde na jednu šupu, idete kúsok po kúsku až kým nemáte to, čo chcete. Potom už len uložiť. Ako .png samozrejme. Tadáááá.

Na program, ktorý má 5.8MB to veru nie je zlé. Obsahuje aj históriu, takže môžete zrušiť niečo čo ste robili 10 krokov dozadu bez toho, aby ste museli zrušiť 9 krokov medzi tým. Nastavenie farby berie aj HTML kódy farieb (Windows Paint nie). Program má v sebe rôzne efekty na úpravu fotiek. Môžete aj vrstviť (layers) :DMôže sa Vám ešte páčiť...

Subscribe
Notifikuj ma o
guest

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments