YEME – o koľko drahšie sa tam nayeme?

Takýto typ článku som nikdy nemala v pláne, ale nedalo mi to. Potom, čo sme dnes opustili Kaufland pre nízku kvalitu ovocia a zeleniny, rozhodli sme sa ísť pozrieť nový obchod YEME. Ako už nadpis hovorí, trošku nás dostali ceny. Začala som chodiť po obchode a fotiť, čo mi prišlo pod ruku. Fotila som bežné veci – mlieko, zeleninu, cestoviny, drogériu… Keď som sa vrátila z Terna, kde sme boli dokúpiť rožky, ktoré v YEME nemali, sadla som si a porovnala som ceny YEME s cenami v Tesco Potraviny domov.

 

PotravinaCena v YemeCena v TescuRozdiel
Coca-Cola 2 l1,29 €1,29 €0 €
Head & shoulders šampón 400 ml5,59 €4,89 €+0,70 €
Jar citrón 500 ml1,29 €1,09 €+0,20 €
Persil Color Gel levanduľa 3,65 l13,99 €9,99 €+4 €
Kapusta biela (cena za kilo)0,69 €0,69 €0 €
Paradajky strapcové (cena za kilo)2,49 €1,99 €+0,50 €
Hrozno biele (cena za kilo)5,99 €3,49 €+2,50 €
Jablká Golden Delicious (cena za kilo)1,29 €1,29 €0 €
Banány (cena za kilo)1,69 €1,69 €0 €
Paprika biela3,99 €2,79 €+1,20 €
Tatranské mlieko trvanlivé 1,5 % 1 l0,39 €0,49 €-0,10 €
Airwaves žuvačky0,59 €0,59 €0 €
Twix 50 g0,59 €0,45 €+0,14 €
Twix xtra 75 g0,79 €0,79 €0 €
Tyčinka Biele gaštany 45 g0,49 €0,44 €+0,05 €
Kinder Bueno 45 g0,75 €0,48 €+0,27 €

Ceny sú platné k 7. 3. 2016.

 

5 položiek malo rovnakú cenu v YEME, ako aj v Tescu. 9 položiek bolo v YEME drahších a len jedna položka bola v YEME lacnejšia. Nákupom v Tescu by sme ušetrili presne 9,46 €.

 

Možno máte nejaké výhrady, napríklad, že v YEME majú slovenské výrobky a že sa to nedá porovnávať. K tomu asi toľkoto: tie paradajky v tabuľke za 2,49 € boli z Turecka, paprika je z Grécka, odfotila som aj cviklové listy z Talianska… A to som v tej tabuľke bola ešte zhovievavá. Mohla som tam dať aj tie paradajky za 12,90 € za kilo alebo tie cestoviny 500 g za 7,99 € a nie, neboli slovenské. V YEME bola taktiež slovenská točená za 5,50 € za kilo, ale neodvážila som sa porovnávať túto točenú s točenou v Tescu.

V obchode YEME majú aj kozmetiku Natura Siberica. Túto prírodnú kozmetiku poznám aj z e-shopov. V Tescu ju nemali, tak som ceny porovnala na Heureke. 400 ml kondicionér Natura Siberica v YEME stojí 8,50 €. Na Heureke tento istý kondicionér nájdete za cenu 7,14 až 7,79 € (v 9 obchodoch), t. j. v YEME je to o 0,71 € drahšie ako v najdrahšom e-shope.

 

Aby som nehovorila len o negatívach, tu je pár plusov:

SBS-kár bol v obleku. Predavačky boli milé a ochotné. Košíky aj vozíky boli ľahučké, plastové a dizajnovo dobre spravené. Parkovisko je zadarmo na 90 minút a pri východe automaticky kontroluje ŠPZ-tku. Všetci si chvália chlieb, no, bohužiaľ, nám sa ho nepodarilo kúpiť. Pečivo nebolo vôbec, museli sme si ho kúpiť v inom obchode. Mnohé regály boli prázdne.

Oplatí sa tam zbehnúť pre maslo (čerstvé vo vrecúšku), bryndzu, mlieko či iné slovenské výrobky. Bežný rodinný nákup si tu však neviem predstaviť. Kvalitná zelenina za dobré ceny sa dá kúpiť aj v tržnici na Trnavskom mýte.

 

YEME

 

Fotky produktov v YEME aj s cenami (nie všetky produkty sú aj v tabuľke):Môže sa Vám ešte páčiť...

6 komentárov

 1. Peto píše:

  Ako ste to fotili :O :D ??? Ja keď som parkrát niečo chcel cvaknuť čo i len jednu fotku, tak zakaždým ma SBSka nahaňala, a kecky, že sa to nesmie a že ma môžu vyhodiť a že priestory obchodu sú súkromný pozemok a platia tam ich vlastné pravidala a bla bla bla

  • xKatka píše:

   Fuuu, tak mňa SBS-kár priamo videl že chodím od regálu k regálu a fotím. Nerozumiem, prečo by to mali zakazovať. Je samozrejme protizákonné fotiť osobu/zamestnanca (neštátneho sektoru) bez jeho povolenia, ale tovar? Čo tam potom robila televízia? :D

   • Andy píše:

    Xkatulienka by si sa cudovala, ja som si raz vyfotil jeden produkt v tescu. Mala si vidieť čo tam robil somnou ochrankar! !!!! Ked som odmietol s nim ist tak hned volal posily. Debilko ma odviedol do zadnej casti tesca a išli ma legitimovat na čo nemajú právo a chceli na mňa volať políciu ako na zlodeja.

    • xKatka píše:

     Vzhľadom na to, že sa rada hádam, by som im prikázala tú políciu zavolať. Lebo toto je obmedzovanie slobody. Mne sa RAZ stalo, že mi zakázali fotiť, ale milo ma požiadali o vymazanie fotky a ešte mi ukázali kde je zákaz napísaný (tabule po celom obchode) a vysvetlili, prečo to je zakázané (tovar je unikátny a nechcú aby sa kopíroval). Stalo sa to v Camden Town, Londýn, Anglicko.

 2. Ondrej píše:

  Cestoviny, nie slovenske? Neviem o tom, ze by sa na Slovensku vobec nejaka cestovina vyrabala, ak nemyslime kolienka do perkeltu… Cestovina sa robi zo semolino muky, a konkretne monograno znacka je uplny top v Taliansku, preto aj ta cena… Prosim neporovnavajme bicykel z Bentley, osbone som nikdy z lepsich nevaril

  pre fanusikov talianskej kuchyne nieco z ich historie:
  https://www.youtube.com/watch?v=UxTxpu6CJwE

  Inak suhlasim najma s pretrcvavajucim nedostatkom zakladnych potravin, logistika ma urcite este kam napredovat

 3. Peter píše:

  kupovat drogeriu, kozmetiku v yeme je zbytočnosť. ale ostatne sa vyplatí aj ked je drahšie lebo kvalita je neporovnatelna. pečivo, maso, zelenina, ovocie. mliečne vyrobky su omnoho lepšie než v hypermarketoch. a napriklad banany rovnaka cena ako v tesku aleo omnoho lepšie.

  a hlavne cely nakup spravim pohodlne z jedneho miesta!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *