Test: Suchý šampón na vlasy. Fakt to funguje?

Dni kedy som si každé ráno umyla vlasy a hodinu som si robila cool účes sú preč. Nie je čas, ani chuť… a vlastne prečo som to robila? No to by už bolo na iný článok. Poďme k tomu podstatnému – suchý šampón. Tento zázrak vám predĺži čas medzi jednotlivými umytiami o jeden až dva dni.

Vyzerá to ako lak na vlasy, strieka to záhadnú látku, je to v tlakovej nádobe a stojí to približne rovnako ako lak na vlasy. Tadá suchý šampón (dry shampoo).

How to | Ako to použiť

V nádobe je biely prášok. Preto vám odporúčam nestriekať si to na vlasy ak máte na sebe čierne tričko.

Striekajte zo vzdialenosti cca 20 cm od vlasov. Môžete si prehadzovať vlasy aby ste postriekali mastné korienky vlasov všade. Potom si jemne pošúchajte vlasy alebo jemne rozčešte obyčajným hrebeňom.

Na konci budete mať jemne biely povlak na vlasoch. Tohto povlaku sa tak ľahko nezbavíte. A tu prichádza moment, kedy väčšina ľudí začne nadávať, že sa to nedá použiť. Že to nejde dole, že to vyzerá strašne… Ha ha ha!

How to finish it | Čo potom keď to nejde dole

Na odstránenie bieleho povlaku z vlasov po použití suchého šampónu musíte použiť niečo lepšie ako obyčajný hrebeň.

Týmito hrebeňami si suchý šampón z vlasov neodstránite

Týmito hrebeňami si suchý šampón z vlasov neodstránite

Čím teda? Hrebeňom alebo kefou ktorá obsahuje prírodné štetiny sa zbavíte zbytkov suchého šampóna. Na týchto štetinách sa zachytí suchý šampón a následne rukou veľmi jednoducho odstránite tento prášok z kefy.

Týmito kefami sa zbavíte zbytkov suchého šampóna

Týmito kefami sa zbavíte zbytkov suchého šampóna

Blond vs. červenovláska vs. brunet

Musím priznať, že suchý šampón nie je pre každému. Prirodzene som blond a momentálne mám medeno-červené vlasy. Na oboch farbách suchý šampón vyzeral dobre. Samozrejme po použití vyššie uvedených kief. Moja najlepšia kamarátka je ale tmavovláska a veru mala problém (ale nemala správnu kefu). Asi by som ju mala presvedčiť nech to ešte raz vyskúša, ale požičiať jej pred tým moju kefu.

A čo vy? Skúšali ste? Darí sa vám vydržať ešte nejaký ten deň dva navyše vďaka suchému šampónu? Pochváľte sa do komentára.

Blog o jednotlivých suchých šampónoch a o ktorom si myslím že je najlepší sa chystá…Môže sa Vám ešte páčiť...

Subscribe
Notifikuj ma o
guest

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments