Diskusia IT manažérov. Súboj kravaťákov bez kravaty

Manageria zorganizovala diskusiu s názvom „Súboj kravaťákov. Kde sa robí skutočné IT?“ 5.12. na pôde MatFyzu s IT manažérmi pre ITčkárov. Ako bolo?

„Stretnite ľudí, ktorí robia IT“, stálo na plagáte. Mladí ľudia z IT nemajú tendenciu počúvať manažérov, ktorí neprogramovali. Možno aj preto mal na diskusií väčší úspech Vladimír Matouš (CIO Tatra banky), ktorý nakódil aspoň šachovú hru vo Fortrane. Petr Ložek (Managing director Accenture) nemá žiadny IT background. Osobne nechápem, prečo na diskusiu o IT chodia manažéri, ktorí mladým programátorom nepovedia nič, čo by ich zaujalo (len typické brandové kecy).

Počas diskusie sme sa cez sli.do pýtali na možnosti práce, platové podmienky, firemnú kultúru, … a aj na pár technických noviek Tatra banky. Padla aj otázka, prečo je internet banking robený v technológii FLEX, keď to nefičí na tabletoch. Od Vladimíra Matouša som čakala typickú odpoveď: „Však máme mobilnú aplikáciu“. Namiesto toho ma prekvapil keď povedal, že FLEX im poskytuje isté možnosti, ktoré sa ich zákazníkom páčia a chceli ich ponechať aj za cenu, že to na tabletoch nepôjde. Veru, neviem čo je také úžasné, že sa to nedá spraviť inak, ale budiž. Vladimíra Matouša sme vyspovedali aj ohľadne Voice Biometrics. Vraj až 15% klientov Tatra banky má nahratých ich hlasovú biometriu. Týchto 15% je ale zároveň 58% zákazníkov, ktorí využívajú telebanking.

Ohľadne platových podmienok a možnosti práce sme sa veľa nedozvedeli. Odpovede ako „neviem“, „žiadneho programátora som naprijímal“ alebo „peniaze nie sú dôležité, viac záleží na firemnej kultúre“ nám veľa nedali. V podstate nemám čo viac napísať, nič nové som sa nedozvedela.

Managerii som odporúčila nabudúce zorganizovať prednášky od reálnych IT programátorov, ktorí by hovorili o tipoch/trikoch,… ak chcú zaujať IT cieľovú skupinu. Každopádne, afterdiskusia bola omnoho lepšia. Aj chlebíčky a vínko bolo :)

Výsledky 2 hlasovaní zo sli.do (bolo ich viac, ale tieto dva boli ako-tak o niečom):

chcemPracovat inovaciaMôže sa Vám ešte páčiť...

Subscribe
Notifikuj ma o
guest

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments