Ako si rapídne zvýšiť počet followerov na Twitteri a.k.a. Ako si z niekoho urobiť srandu za £6

Na ebay-i som našla ponuky typu „25000+ High Quality Twitter Followers“. Pozerala som sa na to trošku neveriacky. Ale mala som dobrú náladu a našla som ponuku na 15 tisíc followerov do 24 hodín za £6 (7.41 €). Už len trebalo nájsť obetného baránka, na ktorom by som si to vyskúšala.

Na tento experiment som si vybrala Michaela Smith Dragana (twitter, facebook), docela známa osobnosť na sociálnych sieťach. Týmto sa mu chcem ospravedlniť za vniknuté nepríjemnosti. Ako sám povedal: „20k fake followerov je 20k. Nechcem falošných followerov. To máš ako mať každý deň sex, ale bez vyvrcholenia. T.j. o ničom :/„.

Ako to prebiehalo a aký bol výsledok?

Prvých cca 18 hodín sa nič nedialo. Potom nastal doslova boooom. Stačilo si jeho profil refreshnúť po 2 minutách a videli ste nárast followerov o peknú stovku. Na začiatku mal 1672 followerov (prvý screenshot), o 48 hodín už cez 15 tisíc (druhý screenshot). V tomto momente (14.5. o 13:00) má 33 tisíc followerov (tretí screenshot). Falošní followeri vyzerajú úplne reálne. Majú meno, bio, tweety aj fotku. Ich twitter nick (@dacodaco) vyzerá ako random vygererované.

Na začiatku Po 48 hodinách 14.5. (po 3 dňoch)

Michael D. sa momentálne snaží zbaviť sa falošných followerov pomocou služby followersbegone.com. Držme mu palce.

Poznámka: Twitter ako taký, narozdiel od Facebooku, nerieši fake followers. Obama ich má 9 miliónov. Takýmto rapídnym nárastom followerov sa vám nezablokuje účet. Už záleží len na vašom osobnom pocite či vás teší, že máte falošných followerov.

You may also like...

47 komentárov

 1. pekný experiment. škoda, že pred napísaním tweetov s i neoveríš fakty.
  1. údajne som podľa teba zmazal tweet o službe, ktorá maže fake followerov : zdroj: https://twitter.com/xKatka/status/334423474699378689
  čo nie je pravda, nakoľko keby si pozrela poriadne históriu mojich tweetov, tak by si videla, že ten tweet nie je zmazaný – viď: https://twitter.com/michaldragan/status/333950809417084928
  Nabudúce pozeraj pozornejšie.

  2. V tomto momente (14.5. o 13:00) má 33 tisíc followerov (tretí screenshot) – len pre úpravu. Medzi tvojim prvým a tretím screenshotom bolo cez službu followersbegone.com odstránených cca 15K followerov. Po tom, ako som videl, že to nepomáha, lebo počet followerov aj tak pribúdal som sa na to vykašľal a čakám, kedy počet falošných followerov ustáli a budem ich môcť mazať.

  3. Máš pravdu, Twitter to nerieši a neexistuje ani možnosť ako sa proti tomu brániť. Twitter ponúka len kontaktné formuláre v help centre, ale žiadny sa netýka možnosti odstránenia fake profilov.

  • x_m píše:

   1. Ospravedlňujem sa, ten tweet som prehliadla medzi ostatnými hokejovými.
   2. Nesledovala som to nonstop. Takže mohlo dojsť k poklesu medzi týmito dvoma screenshotmi.

   Každopádne dúfam, že sa ti ich podarí odstrániť, keď to pre teba znamená tak veľa. Pozývam na kávu, môžeme si to vydiskutovať z očí do očí.

 2. S. píše:

  Preco si to neskusila na svojom profile? To, co si spravila je neuveritelne drze.
  Asi ako keby niekto dal na sex zoznamku tvoje telefonne cislo. Sranda, ze?

  • x_m píše:

   Kebyže zverejním jeho telefónne číslo, je to úplne niečo iné. Lebo nastane interakcia ľudí smerom k nemu. To, čo som spravila ho nijak fyzicky neovplyvnilo. Je to len číslo. Nemá 100 DM na Twitteri, nemá zaspamovaný email, nemá tweety neznámych ľudí pred očami.
   Vybrala som si jeho lebo viem, že sa zaujíma o sociálne siete a táto možnosť získavania followerov sa určite posunie ďalej a ľudia sa budú inak pozerať na to dané číslo. Samozrejme, nemohla som vedieť ako zareaguje. Následky musím znášať.

 3. prísnyMitch píše:

  Je to celkom zaujímavé a mohlo to byť kvalitné, miesto toho si z toho vyšla ako totálna hlupaňa. Bodka.

  • x_m píše:

   Ďakujem za každý názor.

   PS: Mám na svedomí len 15k+. Ako som na twitteri napísala, niekto sa musel pridať. Tým sa zo žartu už pre Michaela stal problém. Ako spúšťač musím asi niesť následky za oboch.

  • SkiFi píše:

   spravila si mu zbytocnu robotu, kludne si mohla zalozit fake profil a na ten dat tuto sluzbu a potom ho jednoducho zmazat .. toto mi pride ako ukaza toho ako nefungovat ..

   • x_m píše:

    Chcela poukázať na to, aké ľahké je získať followerov a že to číslo reálne nič neznamená. Testovacím účtom by sa to neposunulo medzi toľko ľudí.
    Nepredpokladala som, že sa niekto pridá a kúpi 45K followerov. Už to prestalo byt vtipné.

 4. g. píše:

  To je neuveritelne! To je predsa regulerny utok. Si vobec normalna? Ved ti si mu normalne znicila account. Mala si si vytvorit novy accont a skusit to na nom- potom by si ho jednoducho vymazala, a nesposobila by si tym nikomu neprijemnosti, ale to ti asi nenapadlo, co? Byt tebou tak sa neskutocne hanbim. To bolo velmi hlupe!

  • x_m píše:

   Ďakujem za názor. Prečo som si vybrala Michaela? „Vybrala som si jeho lebo viem, že sa zaujíma o sociálne siete a táto možnosť získavania followerov sa určite posunie ďalej a ľudia sa budú inak pozerať na to dané číslo. Samozrejme, nemohla som vedieť ako zareaguje. Následky musím znášať.“

   Nakoľko sa ale k tomuto „žartu“ niekto pridal a podľa mojich výpočtov kúpil 45K followers, tak to už vtip nebol.

   • SkiFi píše:

    myslim ze to cislo je cele sposobene tebou a nikym inym nesnazil by som sa vinu presuvat inam ..

    • x_m píše:

     Uvedomujem si, že som bola hlavným špúšťačom. Verejne priznávam.

     PS: Číslo sa zastavilo na 15K. Michael ich podľa jeho slov zmazal. Ďalší narast prišiel až o (cca) jeden deň a s tým už nemám nič spoločné.

 5. Brat píše:

  Boze to je genialne, podme sa mu zlozit na dalsich 100k

 6. Majster Internetu píše:

  Na niečo tak sprosté som už dlho nenarazil. To, že si nemohla vedieť, ako dotyčný zareaguje je len dôkazom toho, ako si neuveriteľne sprostá. Prosím ťa, vo vlastnom záujme sa odpoj od internetu a už sa nikdy nevracaj, choď radšej dojiť kravy.

 7. Majster Internetu píše:

  PS: Keď napíšeš „Mám na svedomí len 15k+.“ vieš, čo znamená to plus? Či aj význam tohto znamienka ti uniká? Škoda slov…

  • x_m píše:

   Podľa slov Michaela sa číslo zastavilo pri 15K. Týchto followerov aj zmazal. Preto mi nie je jasné, prečo na druhý deň prišiel ďalší nárast. Z toho usudzujem, že niekto mu kúpil ďalších 45K. K svôjmu činu sa priznávam, ale momentálny počet followerov naozaj nemám na krku ja.

   Ako zareaguje? Keď ich bolo len 15K, bol naštvaný (ale mohol to zobrať aj s humorom). Chápem že 45K už nie je vtipné.

 8. Ja som len napísal, že medzi tvojim prvým a tretím screenshotom som stihol vymazať 15K followerov. Nepísal som, že sa to na tomto čísle zastavilo. Naopak, napísal som len to, že nakoľko neustále pribúdali, tak bolo zbytočné ich premazávať a čakám na to, kedy sa to číslo ustáli.

  • Ktovie, prečo si ľudia z teba robia srandu…

   Bude to tým, že si neúspešný, veľkohubý, namyslený, narcistický, neschopný, ukričaný a hlúpy wannabe?

   Nie, asi to bude závisť na tvoje úspechy.

   • Michal Mojžiš píše:

    Zvláštne, že z Vašich reakcií a správania na Bratilicious mám pocit, že ste práve vymenovali aj svoje vlastnosti… ale o sebe sa už tak ľahko kriticky nehovorí, že pán Peter? ;-) Máte v sebe obrovské množstvo negatívnej energie, skúste sa zamyslieť a vyrovnať sa sám so sebou, kým začnete hodnotiť iných. Šírením negatívnej energie škodíte len sám sebe a to robia len hlupáci.

 9. Výborné :D

  Som veľmi rád, že takú osobnosť slovenského marketingu si konečne niekto všimol a venoval mu presne to, čo si charakter takého kalibru zaslúži.

  A keďže Michal Dragan je zvyknutý na tisíce followerov s nulovým interakčným faktorom, zaslúžene mu stúpol kredit.

  Za tieto zásluhy si už aj u nás na Bratilicious zaslúžil niekoľkokrát spotlight pod krycím názvom „škaredý chlap“ a rozmýšľam nad založením oficiálneho fanklubu.

  Skvelé.

  • x_m píše:

   Popri tým ostatných negatívnych komentároch teraz neviem, či to nie je sarkazmus :)

   • :D Kdeže, ako by mohol… Pri takej osobnosti veľkého mena! Kto by už len mohol mať srandu z Miškových nasratých reakcií?

    • x_m píše:

     Je to veru trošku prehnané. Jediné, čo ma naozaj štve je, že si ma spojil s firmou Martinus.sk. Je to skvelá firma. Mám na blogu napísané, nech si ma nikto s ničím nespojuje, ale…
     Je to len číslo. Je to neškodné. Keď si 4chan niekoho vyhliadne a na jeho adresu príde 100 rôznych časopisov na predplatné, každý deň tam chodí 10 rôznych neobjednadních pízz,..

   • Bojím sa, že tu je to trošku o karme (ak sa správam ako retard, musím čakať to isté od okolia) a trošku o úrovni a inteligencii človeka.

    Nakoľko Michal ani jedného nejak moc nepobral, tak je jasné, že bude reagovať pod úroveň a hlúpo. Miesto nadávok, urážania sa a celkovo „bytia draganom“ mohol ako skúsený marketér túto záležitosť využiť vo svoj prospech. Ale keby toho bol schopný, tak si ho asi nevyberieš :D

    Vitaj vo fanklube pána Dragona, už je nás niekoľko :))

  • No poďme postupne. Neviem kde si nabral, že som zvyknutý na tisíce followerov.
   Nulová interakcia? Za necelé 3 mesiace viac ako 300RT, 700 mentions asi nie sú nulové, že?
   Keď sme pri škaredom chlapovi – verím, že tvoja fotka tiež získa svoj fanklub https://www.dropbox.com/s/by46giat2q3vz1a/horvat.jpg

 10. nalim píše:

  genialne :D

 11. Dusan Hlavaty píše:

  Neuveritelna drzost. To naozaj niekto povazuje za normalne ? Dakujem pekne za takyto experiment. Nabuduce si to skusaj na sebe.

 12. Fero Bojler píše:

  Najlepsie investovanych £6 :) Je smiesne ked niekto v anglicky hovoriacich mediach komunikuje rodnou recou z dovodu svojej nevzdelanosti a hra formu :) Dragon je TOP

 13. Ja píše:

  Nie je to vôbec vtipné. Radšej si choď skontrolovať svoj font v nadpise a to svoje odporúČam (hanbi sa, že študuješ FIIT a takéto veci si si nevšimla) a áno všetci sa teraz poznáme ako „tú drbnutú“.

  Je rozdiel keby to spravíš sebe a keď to spravíš niekomu, kto sa týmto živí.

  • x_m píše:

   Tvorca tejto témy pre wordpress asi nerátal s diakritikou v názve blogu. Už mu idem napísať najväčší haterský email a ešte aj jeho zamestnávateľovi, nech ho vyhodia.

 14. Jozko píše:

  Slecna x_m, preco nevystupujete pod svojim menom? Viete ze je to neslusne? Sme hadam na pokeci?

  • x_m píše:

   Katka. Teší ma, Jožko. Na stránke About | O mne nájdeš celé moje meno. Rovnako mám svoje pravé meno na twitteri aj na facebooku. Na pokeci mám sice konto, ale roky tam nechodím.

 15. Daemontus píše:

  Je pravda že toto je ten druh experimentov ktorý by sa asi mal robiť „anonymne“, no mňa osobne to náramne pobavilo. Ale viete prečo je to hlavne celé vtipné? Nie kvôli tým followerom, ale kvôli tejto diskusií tu. *clapping hands*

 16. Boro píše:

  Zaujimavy, nie celkom stastne prevedeny experiment, ktory obom stranam prinesie nejakych followerov a nejakych haterov …

 17. Když jsme u nákupu umělé sociální aury, možná by se vám mohl líbit tento článek/experiment. Tentokrát prováděný na umělé vytvořené osobnosti. Poukazuje na zoufalost dnešní social media společnosti http://qz.com/74937/how-to-become-internet-famous-without-ever-existing/

 18. JKB píše:

  Nechapem jak moze niekomu vadit narast folowerov..
  ja by som sa nestazoval :D

  • x_m píše:

   well, tiež som nečakala až takú reakciu. Michal si asi myslel, že som jeho hater a že som mu chcela urobiť zle. Opak je pravdou, aj ja sa zaujímam o sociálne siete a niektoré jeho články sú zaujímavé. Chcela som urobiť experiment ako odpoveď na jeho článok v HNOnline http://moje.hnonline.sk/node/13247 kde píše, že počet likeov nič neznamená, pokiaľ tí ľudia vám nič neprinášajú.

   no nepochopil to nikto. Polovica ľudí si o mne myslí že som jebnutá pi**, druhá polovica že si to zaslúžil. Pričom ani jedno z toho nebolo mojim cieľom.

   • Andrej píše:

    Nie si jebnutá piča, len pár ľudí sa nevie povzniesť, zobrať to ako žart. Veď ide len o virtuálne nič, tak sa zobuďte! :-)

    Trochu ma prekvapuje, že to niekto nespravil skôr.
    U mňa máš palec hore, tlieskam a well played! :-)

 19. Ďuso píše:

  Ty kkt ľudia! Mať Vaše problémy. Úbohý „masláci“, ktorý sú machri jedine cez klávesnicu. V reálnom svete ste useless a nos Vám zlomí aj môj 5 ročný sused. Mimo virtuálnej reality / médií ste nikto. Pepso ty si najväčší chudák. Odrbávať na Bratilicious gastronomický odpad že „my to robime zadarmo“. Ale však návštevnosť, lajky a úroveň blogu hovoria za všetko. Si obyčajný feťáčik. Až ťa stretnem na ulici aj s tvojou blond zúfalkou, vytrem s tebou asfalt. Takého chirurga čo by ťa zošil v tejto krajine nenájdeš. Ty tu ideš o karme vyprávať? Sa fakt nehanbíš?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *